První LVVZ roku 2020 se loučí s Rokytnicí!

Dne 5. ledna jsme se my (oktáva A) a paralelní třída (4.A) vydali vstříc úplně poslednímu dobrodružství v naší nejoblíbenější Rokytnici. Sněhové podmínky nám bohužel nedovolily hoblovat sjezdovky na Lysé hoře, ale to nám rozhodně nesebralo úsměvy ze rtů a příšerně dlouhé cesty lanovkou na Přibližovák jsme si zkracovali zpěvem a polemizováním nad vysokými školami.

Kolem jedenácté vždy přišel čas na horkou čokoládku se šlehačkou, kterou s námi pan profesor Hrstka usrkával spokojeně v teple krbu na chatě Lovčence. Ani běžky jsme nenechali ležet ladem, vzali jsme Studenovskou hospodu útokem, né jinak Štumpovku, Dvoračky nebo Harrachov a kolikrát jsme kvůli náročné trase sjížděli Křížek ve tmě a v mlze. Pan kuchař Karel nám každý den naplňoval bříška nejrůznějšími dobrotami, hlavně ale párky, protože služba omylem místo dvaceti párků koupila dvacet balíčků. I přes párkovou stravu a (až na jeden den) nepříznivé počasí v podobě mlhy jsme si naše poslední pošušňání na chatě užili a odjížděli jsme s nostalgickými slzami v očích. Tak ahoj, Rokytnice! Máme tě moc rádi.

Veronika Žampová 8OA

prof. RNDr. Josef Koštíř

Absolvoval v roce 1925.

Profesor Koštíř se narodil 25. 3. 1907 v Hroněticích u Nymburka. Po válce působil jako asistent a pak jako docent na Ústavu organické chemie Přírodovědecké fakulty Karlovy univerzity.

Dámská móda

květen 1903

S prvním úsměvem jarního slunce se objevují také jarní toalety, jejichž móda bývá každým rokem proměnlivá.