První letošní lyžařský kurz

První letošní lyžařský kurz

2.1. bývá již tradičně počáteční den lyžařských kurzů pro oktávy a ani letošek nebyl výjimkou. A tak jsme se toho dne po poledni sešli před školou a vyrazili do Rokytnice užít si náš poslední lyžařský kurz na této škole.

Obavy nám trochu dělalo počasí, protože celý týden před naším příjezdem se teploty držely nad nulou a ani výhled do následujících dnů nebyl nijak pozitivní. Vliv nadprůměrných teplot byl znát hned po příjezdu, když bylo vidět mnoho zelených míst. Naštěstí se však podařilo zachovat provoz skiareálu a my tak mohli hned další den vyrazit sjíždět Lysou horu. Protože ale celý den mrholilo, šlo se výjimečně lyžovat i odpoledne, protože by podmínky pro běžkování nebyly ideální. Další den byl na řadě celodenní výlet. Přibližně dvě třetiny kurzu vyrazily na skialpech, zbytek zvolil běžky. Po příjezdu lanovkou na Lysou horu jsme se po chvíli oddělili, zatímco skialpinisté pokračovali na Labskou boudu, běžkaři vyrazili na Dvoračky. Po obědě na Labské boudě nastala pro skialpinisty ta pravá výzva popasovat se s pravým a nepříjemným horským počasím, kdy vál silný protivítr, který spolu se sněžením vytvářel velmi nepříjemné podmínky. Poté jsme si však mohli vychutnat první sjezd dolů a o trochu lepší počasí. Po dalším krátkém stoupání jsme mohli znovu sundat stoupací pásy a vyrazit dolů do Rokytnice vrátit skialpy. Třetí den známý pod přízviskem kritický nebo krizový proběhl tak jako obvykle. Dopoledne se jezdilo na lyžích, odpoledne bylo volné, a tak ho mnozí využili k nákupům ve městě případně odpočinkem na chatě. V sobotu byly konečně podmínky, aby denní program byl takový, jaký bývá na kurzech běžný. Dopoledne opět lyžování a odpoledne běžky, na kterých se šla již tradiční trasa do Studenova a pro ty rychlejší až směrem k Čertově hoře. Další den nás již čekalo balení a úklid a pro zájemce poslední lyžování. A tak skončil náš poslední lyžařský kurz z pozic studentů, který si všichni i přes částečnou nepřízeň počasí velmi užili.

 


Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

plk. Jaroslav Čermák

Plk. letectva i. m. Jaroslav Čermák (27. 4. 1917-4. 6. 1943), pilot 310. a 313. stíhací perutě RAF, absolvoval v roce 1937.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Vilém II. navštívil papeže Lva XIII.

2. květen 1903

Německý císař Vilém II. navštívil s velkým doprovodem papeže Lva XIII.

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.