Lyžařský kurz 4KB

Lyžařský kurz 4KB

Poslední letošní lyžařský kurz je za námi… účastnila se ho třída 4KB a to, že si ho studenti náramně užili, můžete vyčíst z drobných postřehů, které po kurzu napsali… tak nahlédněte do zákulisí… 

„…na začátku byl všude hrozný chaos. Všichni se stěhovali, pobíhali po chatě a hledali svoje věci. Koncem dne už jsme se všichni uklidnili a začal super týden…“ (Terka Boříková)

„Rozhodně nemůžu vybrat jedinou chvíli, která by byla nejlepší. Každý den, každá hodina byla nejlepší. Užili jsme si krásný, povedený lyžařský kurz. Všechny procházky, běžkování i lyžování bylo boží a jsem ráda, že jsem tu byla s naší úžasnou třídou a nejlepšími kantory. (Bětka Galčíková)

„Nejlepší aktivitou celého týdne bylo každodenní sjíždění od přibližováku na běžkách. Několik odvážných vždy téměř bez větších problémů přejelo pláničky (i když úplně bez pádu se to nikdy neobešlo), a když přišla řada na červenou sjezdovku směrem k chatě, využili jsme svých běžek, sedli jsme si na ně a krásně dojeli až před chatu. Kvůli tomu máme sice spoustu modřin, ale ta legrace při pozorování často velmi komických pádů a výkřiků ostatních za to stála.“ (Klárka Kubíčková)

„…když jsme přijeli ve velkém spěchu na chatu, tak jsme zjistili, že všichni kolem Ádi jsou nervní a vyděšení. Uprostřed seděla Áďa smějící se nad svou rozseklou nohou. Nakonec z toho vyšlo jen pár stehů a Áďa se směje pořád.“ (Eliška Prášilová)

„Při celodenním výletě na běžkách do Harrachova jsme se rozdělili do dvou skupin. První skupina zdatnějších běžkařů byla schopna ujet výrazně větší vzdálenost než skupina druhá. Údajně prý první skupina najela 25 kilometrů a druhá 15 kilometrů. Já jsem byl zařazen do druhé skupiny. Vyrazili jsme na Ručičky a přes Kládovou cestu do Harrachova. Sněhové podmínky byli úžasné. V Harrachově jsme měli oběd v tamější restauraci a poté jsme vyjeli lanovkou na Čertovu horu a přes Studenov jsme se vrátili do chaty. Celodenní výlet bych zhodnotil povedeně.“ (Michal Průšek)

„Nejlepší byl 1. a poslední den lyžování. První den nám krásně svítilo sluníčko, podmínky byly super. Poslední den nám napadl čerstvý sníh a pan profesor nás vzal na červenou sjezdovku, která byla v tu dobu neupravená. Bylo to naprosto úžasné. Jezdilo to jako na peřině, bylo to hrozně příjemné. Nikde nikdo, jen 6 lidí z 4KB a pan profesor Raja. Splněný sen lyžařských kurzů, prázdná, pěkná sjezdovka.“ (Terka Jeřábková)

„Nejlepší lyžování bylo poslední den kurzu, když napadl nový sníh… první dvě jízdy na modré sjezdovce byl „manžestr“ a skoro prázdná sjezdovka, všichni byli okouzleni. Když se sjezdovka začala zaplňovat a vznikly na ní hrboly sněhu, na kterých se špatně jezdilo, tak jsme s panem profesorem Rajou začali jezdit  červenou sjezdovku, na které leželo deset centimetrů prašanu… byli jsme nervózní, chtěli jsme to sjet nenápadně jen jednou, ale tak se nám to líbilo, že jsme tam jezdili celý zbytek dopoledne. (Bára Parschová a Tereza Skořepová)

„Členský deník dne 4. 3. 2016: Dneska odjíždíme domů, až na pár zranění jsou všichni zdraví ale většinu tíží přibývající únava, která se každým dnem zvyšovala; tento lyžařský kurz jsme si všichni opravdu užili. Byla tady skvělá kuchařka a výborní instruktoři, se kterými byla na sjezdovkách vždy zábava. S přáním dalších takhle skvělých kurzů Kryštof Ottomanský…“

Zobrazeno: 6553x

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Bedřich Feuerstein

Bedřich Feuerstein (15. 1. 1892–10. 5. 1936), světově proslulý architekt, scénický výtvarník, malíř a esejista světového rozhledu a mimořádných uměleckých kvalit, výrazná osobnost české moderní avantgardní architektury a scénografie, absolvoval na naší škole v roce 1910.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

10. květen 1903

Rakouský výnos stanovil, že innsbrucká univerzita zůstane německá. 

Nejčtenější

31.05.2024

FOTOGALERIE: FB MĚSTSKÉ KNIHOVNY NBK

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.