Lyžařský kurz 2SA + 3TA

Lyžařský kurz 2SA + 3TA

Od 8. 3. 2015 - 14. 3. 2015 se uskutečnil LVVZ tříd 2SA+3TA v Rokytnici nad Jizerou. Jako dozor s námi jeli p. profesor Raja, p. profesorka Weissová, dále instruktorka Míša Kryšková a p. zdravotnice Vojtová.

Téměř celý týden jsme měli krásné slunečné počasí. Na Lysé hoře byla sice téměř skoro každý den mlha a zima, ale z níže položených sjezdovek byl krásný výhled na okolí. Každé dopoledne jsme ve třech skupinách pilovali sjezdovou techniku a každé odpoledne trénovali jízdu na běžkách. Všichni členové dozoru byli velmi milí, tolerantní a trpěliví. Naše běžkařské výlety vedly vždy přes Ručičky a dále na Studenov, do Harrachova nebo na Dvoračky. Paní profesorka nás deptala svým umem bruslit v jakémkoliv terénu, jakýmkoliv směrem, ale nedali jsme se a srdnatě ji stíhali.

Měli jsme pravidelnou stravu v naší jídelní chatě. Jídlo bylo velmi chutné a barevné (hlavně druhé večeře). Pokaždé jsme se na druhou večeři vrhli s velkým nadšením a málem jsme ušlapali paní profesorku (přežila).

V čase osobního volna jsme hráli různé společenské hry. Nejoblíbenější hrou byl ping pong na vratkém stole, který se nám každou chvíli rozsypával pod rukama. Volnočasový úklid nás velmi deptal (zvláště třídění odpadků a mytí záchodů).

Bohužel ani náš LVVZ se neobešel bez úrazu, nejhůře dopadl Honza Raja, který nezvládl rychlost svých lyží a narazil do stromu. Ostatní studenti byli v pořádku, až na puchýře, drobné oděrky, rýmy a zlomená srdce (cca 2).

Těšíme se na další LVVZ, bylo to super!

Zobrazeno: 6661x

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

prof. MUDr. Václav Šimon, DrSc.

Prof. Václav Daniel Šimon, DrSc. (*29. 5. 1926), přední český urolog, chirurg, gynekolog, vysokoškolský učitel a akademický pracovník, absolvoval na nymburském gymnáziu v roce 1946.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Julius Fučík

23. únor 1903

Narodil se Julius Fučík (…8. 9. 1943 popraven), český novinář.

Nejčtenější

31.05.2024

FOTOGALERIE: FB MĚSTSKÉ KNIHOVNY NBK

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.