LVVZ č. 6 Rokytnice nad Jizerou - týden s inverzí

12.02.2023
LVVZ č. 6 Rokytnice nad Jizerou - týden s inverzí

Náš kurz začal kvůli jarním prázdninám netradičně v neděli. Po bohatém nedělním obědě jsme se s věcmi sbalenými do krosen a vaků na lyže odebrali ke škole, kde na nás již čekal pan profesor Hrstka, paní profesorka Weissová a nejlepšejší instruktor Filip Žák. 

Společně jsme lehce po jedné hodině nasedli do autobusu a vyrazili směr Rokytnice. Při překládce do rolby jsme na parkovišti potkali pane profesora Lébla, od kterého jsme se dozvěděli, že panují dobré sněhové podmínky. Po vybalení věcí jsme se museli vydrápat na zrádný Rokytnický kopec, abychom se mohli navečeřet.

Druhý den jsme začali lehkým rozlyžováním a poté přišlo rozřazení do družstev. Tradičně největší machři, jako Míra Slovák nebo Martin Křenek, šli bez váhání do prvního družstva. Po skvělém obědě a kratičkém odpočinku se šlo na běžky. Narozdíl od sjezdovek se na nic nečekalo a bez většího váhání se od přibližovací lanovky běželo na Ručičky. Po návratu jsme si dali další výbornou večeři a šli jsme spát.

Třetí den pokračoval v již tradičním rytmu a protože počasí se vydařilo mohli jsme si vybrat zda půjdeme na běžky nebo na sjezdovky. Večer jsme se začali připravovat na celodenní výlet, který další den následoval. Ráno jsme se posunuli lanovkou k vrcholu Lysé hory a po hřebeni jsme pokračovali až k mohyle Hanče a Vrbaty. Od té jsme sjeli ke Čtyřem pánům a poté sjeli ještě níže na Voseckou boudu. Tam jsme se zastavili a ti nejodvážnejší z nás, jako například Vašek Zumr nebo Áňa Grešulová, si dali místní Vosecký gulášek. Poté jsme se dalším sjezdem dostali až na Krakonošovu snídani. Odtud jsme vystoupali na Heliport a poté jsme už pádili na Ručičky. Rychle jsme se stavili na pozdní oběd a poté jsme šli již odpočívat do chaty. Ti co chtěli se mohli podívat do obchodu. Protože jsme byli všichni velice unavení šli jsme brzy spát a pan profesor Hrstka měl radost, protože nás nemusel napomínat a mohl si dát své vychlazené nealkoholické pivo.

Další den jsme opět tradičně šli lyžovat. Odpoledne jsme se ale rozdělili na tři skupiny. První skupina dostala příležitost si vyzkoušet skialpy, druhá šla na běžky a třetí šla sjezdovat. Protože únava začala stoupat a pan Hrstka musel pro housky, vrátili se všechny skupiny na chatu již chvilku po čtvrté hodině. Další, a také předposlední den našeho pobytu se nám zkazilo počasí, a protože jsme byli všichni po chvilce promočení, s radostí jsme se vrátili zpátky do chaty a relaxovali. Na obědě jsme se měli jako v Kafé imperial. Odpoledne mohli ti, co chtěli sjet na lyžích na Dvoračky. Zde se poté občerstvili, popovídali si a vrátili se zpět do chaty.

V průběhu pátečního večera také proběhl velkolepý ping-pongový turnaj a protože se jednalo o poslední večer, šli jsme spát trochu později, několikrát jsme ZHASLI a poté jsme si již užívali sladké sny. Poslední den všichni vykonali svou určenou službu, všichni jsme si sbalili, rolbou jsme si nechali odvést naše věci, naposledy jsme se rozloučili s chatou, sešli jsme na parkoviště kde jsme se pozdravili s kvartou A a částí tercie A, a poté již nasedli do autobusu a upalovali do Nymburka.  

Tomáš Kratochvíl 6XB

foto: Michal Hrstka

Aktuální informace

24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

15.11.2023

Zaměstnanci školy se rozhodli podpořit dne 27. 11. stávku.

Důvody a organizační opatření

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Vojtěch Kerhart

Absolvoval v roce 1910.

Narodil se 4. 7. 1892 v Poděbradech. Architekt, přítel a spolupracovník Bedřicha Feuersteina.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Saša Machov

16. červenec 1903

- narodil se Saša Machov (†23. 6. 1951), český tanečník a choreograf.

Nejčtenější

02.11.2023

Vážení rodiče i studenti!

Po zasedání sněmu delegátů a na základě rozhodnutí pana ředitele, společně s komisí TEV, předkládáme finální podobu organizace LVVZ.

 

Organizaci daných kurzů a pokyny k platbám budou řešit vedoucí LVVZ. 

Michal Hrstka

celý článek
15.11.2023

Pedagogičtí zaměstnanci se rozhodli připojit se 27. 11. ke stávce.

Důvody:

 • Nesouhlas s navrženým snížením počtu hodin, které by mělo zásadní vliv na průběh i výsledky vzdělávání ve škole; na GBHNB jde o cca 110 hodin – cca 12,5 %, což by znamenalo např.:
  • snížení počtu volitelných předmětů v maturitním i nematuritním ročníku a s tím související zvýšení počtu žáků v nich
  • větší skupiny žáků při výuce jazyků
  • problém s udržením výuky praktických cvičení
  • problém s udržením dělených hodin českého jazyka a matematiky
  • redukce nabídky nepovinných předmětů
 • Podpora nepedagogických zaměstnanců škol, kterým reálně hrozí pokles platů.

Opatření:

 • Škola bude zavřena a žáci nebudou mít do budovy přístup.
 • Zaměstnanci nemají nárok na oběd, přestože jídelna na SOŠ a SOU bude v provozu.
 • Žáci mohou na oběd jít, kdo nebude mít vzhledem k uzavření školy o oběd zájem, musí si ho včas odhlásit.

 

Další informace:

 • V případě dosažení dohody mezi MŠMT se zástupci školských asociací a odborů je možné, že stávka bude zrušena.

 

celý článek
02.11.2023

2. 11. proběhlo v Milovicích první kolo školské futsalové ligy kat. 7. Naši futsalisté sehráli dva zápasy a po jasných výhrách 3:1 resp. 3:0 postoupili do dalšího kola soutěže.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.