LVVZ č. 1 2023 - „Lyžák bez lyží…“

02.01.2023
LVVZ č. 1 2023 - „Lyžák bez lyží…“

Bujaré silvestrovské veselí utichlo a v pondělí 2. ledna roku 2023 se před naší školou, sešlo 36 studentů oktáv. Jejich společným cílem byla Rokytnice nad Jizerou, kde proběhl první, lyžařský kurz nové sezóny. Bohužel zimní ideál se rozpouštěl již před vánočními prázdninami a rapidní oteplování pokračovalo celý první týden v lednu.

Ani všechny překážky, nám ale neubrali na optimismu! Dobrá nálada, moře přátelství a kamarádství nás držela v dobré psychické pohodě a kurz si všichni užili. Lyže sice zůstaly v garážích a sklepích, ale aktivity a pestrý program nám otevíral oči v nových možnostech sportovního vyžití v Rokytnici a okolí.

A co že jsme vlastně přes týden zvládli?

 • Pěší výlet na hřebeny – Rokytnice – Zadní plech – Krakonošova snídaně – Růženčina zahrádka – Dvoračky – Rokytnice,  15km.
 • Sportovní hala Rokytnice – 2x trénink, posilovna.
 • Sportovní hala Rokytnice - volejbalový turnaj, turnaj ve futsalu.
 • Koupání – návštěva Aquaparku ve Vrchlabí.
 • Otužování v Černém potoce a založení R.O.K (Rokytnický otužilecký klub).
 • Turnaj v ping-pongu.
 • Oslava 19. narozenin jedné ze studentek 8OB – včetně upečení dvou originálních dortů.
 • Noční fanklub české hokejové reprezentace ve finále MS, ČR – Kanada.
 • Pěší výlet na Rezek – Rokytnice – Huťský vodopád - Sedlo pod Dvoračkami – Vidlice –Rezek – Františkov – Rokytnice, 14km.
 • Společné večery s kytarami a zpěvem.

 

Ve výčtu aktivit sice chybí lyžování, ale i tak jsme si svůj, poslední lyžařský kurz užili! V kuchyni kraloval pan Karel Palma, jenž dodával zdroje energie našim studentům.

Nebyl to organizačně jednoduchý kurz, ale s pomocí paní prof. Miškovské a instruktora Matěje Hroudy, se nám vše vydařilo a odvážíme si hezké vzpomínky.

 

Díky všem a byl jsem s vámi rád!

Michal Hrstka – vedoucí kurzu

 

 

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Mgr. Eva Hazdrová-Kopecká, Dipl.um.

Mgr. Eva Hazdrová-Kopecká, Dipl.um. (*1977), muzikoložka, hlasatelka a moderátorka, maturovala na nymburském gymnáziu v roce 1996 (pod dívčím příjmením Kopecká).

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smrt F. L. Riegera

3. březen 1903

Brzy po svých 85. narozeninách zemřel v Praze jeden z nejvýznamnějších českých politiků 19. století, publicista a národohospodář František Ladislav Rieger.

Nejčtenější

31.05.2024

FOTOGALERIE: FB MĚSTSKÉ KNIHOVNY NBK

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.