LVVZ č 1 2022 – stopou bahnitou i zasněženou

Pro lyžaře neexistuje větší pohroma, než vytrvalý déšť! To si v praxi ověřili studenti na prvním lyžařském kurzu v Rokytnici nad Jizerou.  Nic ale není tak hrozné a ještě že na světě existují zázraky!

V neděli 2. ledna 2022 vyrazila skupina studentů 7MB a 4.A na hory. Byť byla sněhová situace během Vánoc příznivá, vytrvalý déšť okolo Silvestra, hodně podmínky pro lyžování pozměnil.

Při našem příjezdu sníh mizel a zůstával jen ten uměle vytvořený. Ten nám naštěstí posloužil první dny pro základní výcvik na běžkách. Jak dny v týdnu kurzu přibývaly, začalo se výrazně k lepšímu, počasí měnit. Od středy začalo mrznout a nepřestalo do našeho odjezdu.  Navíc začalo sněžit a tak se bahenní kurz započal proměňovat na jiskřivě zasněžený! Bohužel vysněné množství  přírodního sněhu pro spuštění lanovek a vleků chybělo a tak se opět spustila sněhová děla a zasněžovalo se na 120%. To nám umožnilo se svézt i v další dny na běžkách a na samý závěr kurzu i na sjezdovkách!

Sice nás počasí potrápilo, ale atmosféra na kurzu a všechno to hezky, společně prožité, vše vyvážilo!

Společenské hry a soutěže na herně i na lyžích, promítání filmů, oslava 18. narozenin Elišky, společné výlety do okolí, budíčky i večerky. To vše nás spojovalo a dalo úžasnou atmosféru kurzu!

Poděkování náleží všem studentům prvního kurzu za hezký, kamarádský přístup, panu kuchaři Karlu Palmovi za výtečnou kuchyni a mým kolegyním, prof. Evě Svěcené a prof. Janě Linkové, za velkou pomoc s organizací celého kurzu!

Všem velké DÍKY!

Michal Hrstka – vedoucí kurzu

Absolvoval v roce 1950.

Narodil se 12. 5. 1931 v Zábrdovicích u Křince. Obecnou školu navštěvoval od r. 1937 v Křinci.

Milan Hodža

4. červenec 1903

V Pešti začal vycházet Slovenský týždenník pod redakcí Milana Hodži.