Francouzský jazykový kurz

Francouzský jazykový kurz

Ve čtvrtek a v pátek 22. a 23. června se již tradičně sešli naši nejmladší francouzštináři z primy a sekundy, aby spolu strávili dva dny a navzájem se francouzsky učili. Proběhl totiž další ročník jazykového kurzu. Více již jeho účastníci.

Jeudi, notre journée a commencé à l'école. Les élèves de notre école qui ont été en France nous ont parlé de leur séjour en France, de leur école et de l'internat. Ensuite, nous avons créé des groupes et nous sommes allés voir des monuments de Nymburk, nous les avons pris en photo et quand nous sommes revenus à l'école, nous avons fait des affiches dans ces groupes sur ces monuments. C'était super!

Vendredi, nous sommes allés en train à Pardubice à l'Alliance française. Quand nous sommes arrivés, nous avons écouté une courte présentation sur ce que fait l'Alliance et puis nous avons joué à un jeu „Kahoot“ de la culture française. Et enfin nous avons pu essayer de préparer de vraies crêpes françaises! Nous sommes revenus avec beaucoup d'expériences et de nouveau vocabulaire!

Veronika Pilařová 2SA

Ve čtvrtek jsme se s 2SA procházeli po Nymburce a fotili památky. Když jsme se vrátili, vybrali jsme si 5 památek a popsali jsme je ( francouzsky ).Dost často jsme si vybírali hradby, starou rybárnu nebo vodárenskou věž. Celkově jsme měli 5 hodin. Den byl zábavný a zajímavý a dost jsem se dozvěděla.

V pátek jsme se vlakem vypravili do AF Pardubice. Jeli jsme asi 30 minut. Když jsme tam dorazili, uvítaly nás tam dvě milé Francouzky. Hráli jsme kahoot ve francouzštině, což bylo trochu těžší, ale zvládli jsme to. Dále jsme smažili palačinky a ty byly úžasné. Pátek byl velice zajímavý a všechny nás to moc bavilo.

Jazykový kurz jsem si moc užila a těším se na ten příští.

Kubartová Zita 1PA

Jazykový kurz začal ve čtvrtek. Byl pro nás přichystaný program v podobě prezentace od 4 dívek, které se účastnily týdnu ve Francii. Poté jsme šli prozkoumat nymburské památky, o kterých jsme následovně ve skupinách měli napsat a i nakreslit průvodce. Ten by poté mohl sloužit, jako návrhy na výlety pro francouzské studenty, kteří taky jezdí na návštěvy naší školy. Další den jsme se vydali vlakem do Pardubic. Z nádraží jsme krátkou procházkou došli do francouzské aliance. Zde jsme si zahráli kahoot s otázkami k Francii a taky jsme mohli ochutnat francouzské palačinky. Abych pravdu řekla, tak jsem ani nečekala, že to bude taková zábava. Nejvíc jsem si ale užila čas strávený s přáteli.

Terezie Duchoslavová 2SA

Aktuální informace

31.01.2024

Ředitel školy zveřejňuje 31.1. kritéria přijetí na školní rok 2024-25 do 1. ročníku:

Celý článek
24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Jan Jelínek

Jan Jelínek (*19. 7. 1940), spisovatel, novinář, dokumentarista, režisér Československých filmových týdeníků, absolvoval na nymburském gymnáziu v roce 1957.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Kartuziánský řád

29. duben 1903

Dlouhotrvající rozepře mezi francouzskou vládou a řeholními řády, zvláště kartuziány, vyvrcholily v první polovině roku 1903:

Nejčtenější

31.01.2024

Ředitel školy zveřejňuje 31.1. kritéria přijetí na školní rok 2024-25 do 1. ročníku:

celý článek
05.02.2024

V pátek 26. ledna 2024 se konala každoroční bronzovo-stříbrná DofE ceremonie v galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře. V letošním roce se zúčastnilo 14 studentů, kteří úspěšně dokončili bronzovou úroveň a 23 studentů se splněnou stříbrnou úrovní. 

 

celý článek
03.02.2024

Ve čtvrtek 1. února jsme na schůzce Klubu moderní historie přivítali velice vzácného hosta. Se členy klubu přijel besedovat spisovatel, knihkupec, nakladatel a milovník historie, pan Jiří Padevět. S ohledem na okruh zájmu pana Padevěta a náplň činnosti klubu bylo téma besedy zřejmé, život ve dvou totalitách.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.