Francouzský jazykový kurz

Francouzský jazykový kurz

Ve čtvrtek a v pátek 22. a 23. června se již tradičně sešli naši nejmladší francouzštináři z primy a sekundy, aby spolu strávili dva dny a navzájem se francouzsky učili. Proběhl totiž další ročník jazykového kurzu. Více již jeho účastníci.

Jeudi, notre journée a commencé à l'école. Les élèves de notre école qui ont été en France nous ont parlé de leur séjour en France, de leur école et de l'internat. Ensuite, nous avons créé des groupes et nous sommes allés voir des monuments de Nymburk, nous les avons pris en photo et quand nous sommes revenus à l'école, nous avons fait des affiches dans ces groupes sur ces monuments. C'était super!

Vendredi, nous sommes allés en train à Pardubice à l'Alliance française. Quand nous sommes arrivés, nous avons écouté une courte présentation sur ce que fait l'Alliance et puis nous avons joué à un jeu „Kahoot“ de la culture française. Et enfin nous avons pu essayer de préparer de vraies crêpes françaises! Nous sommes revenus avec beaucoup d'expériences et de nouveau vocabulaire!

Veronika Pilařová 2SA

Ve čtvrtek jsme se s 2SA procházeli po Nymburce a fotili památky. Když jsme se vrátili, vybrali jsme si 5 památek a popsali jsme je ( francouzsky ).Dost často jsme si vybírali hradby, starou rybárnu nebo vodárenskou věž. Celkově jsme měli 5 hodin. Den byl zábavný a zajímavý a dost jsem se dozvěděla.

V pátek jsme se vlakem vypravili do AF Pardubice. Jeli jsme asi 30 minut. Když jsme tam dorazili, uvítaly nás tam dvě milé Francouzky. Hráli jsme kahoot ve francouzštině, což bylo trochu těžší, ale zvládli jsme to. Dále jsme smažili palačinky a ty byly úžasné. Pátek byl velice zajímavý a všechny nás to moc bavilo.

Jazykový kurz jsem si moc užila a těším se na ten příští.

Kubartová Zita 1PA

Jazykový kurz začal ve čtvrtek. Byl pro nás přichystaný program v podobě prezentace od 4 dívek, které se účastnily týdnu ve Francii. Poté jsme šli prozkoumat nymburské památky, o kterých jsme následovně ve skupinách měli napsat a i nakreslit průvodce. Ten by poté mohl sloužit, jako návrhy na výlety pro francouzské studenty, kteří taky jezdí na návštěvy naší školy. Další den jsme se vydali vlakem do Pardubic. Z nádraží jsme krátkou procházkou došli do francouzské aliance. Zde jsme si zahráli kahoot s otázkami k Francii a taky jsme mohli ochutnat francouzské palačinky. Abych pravdu řekla, tak jsem ani nečekala, že to bude taková zábava. Nejvíc jsem si ale užila čas strávený s přáteli.

Terezie Duchoslavová 2SA

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1942.

Narodil se 3. 8. 1921 v Nymburce. Sprinter, který začínal v Orlu Nymburk (1940). 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Mezinárodní autosalon

10. prosinec 1903

V pařížském Grand Palais byl otevřen 6. mezinárodní automobilový salon, jenž předvedl nové trendy v automobilismu.

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.