Studenti BiS úspěšně dokončili ekologický kurz!

Studenti BiS úspěšně dokončili ekologický kurz!

Tropické teploty, terénní exkurze, desítky nachozených kilometrů, výzkumy a poznávání fauny i flóry..  Ale i zábava a utužování kamarádství. I tak by se dal ve stručnosti popsat týden ekologické výchovy studentů BiS třetího ročníku VG.

Pod vedením profesorů Tomáše Barančíka a Michala Hrstky, se na 35 studentů snažilo aplikovat teoretické vědomosti v praxi. Během prvního červnového týdne se každý den vydávali na nové lokality.

Pondělní program byl zasvěcen mimo úvodní rozpravu i návštěvě Sběrného dvora v Nymburce a následně i první ochutnávce vědy, ve formě fytocenologických výzkumů na Ostrově.

Úterní exkurze nás vedla do ZOO ve Chlebích. Komentované prohlídky, kontakt se zvířaty a postřehy průvodců i ošetřovatelů, byly velice zajímavé a cenné.

Středeční program nám obohatili kolegové ze Záchranné stanice a Ekocentra Huslík v Poděbradech.  Hravou formou jsme si vyzkoušeli výrobu čerstvého sýra a v druhé části se také seznámili se systémem a pravidly záchrany poraněných živočichů.

Pravé botanické bádání se odehrálo během čtvrteční exkurze na Loučeň. Málo známé lokality slatinišť, dali možnost pochopit studentům, problematiku rovnováhy biotopů a poznat nové, chráněné druhy rostlin.

Páteční setkání bylo pomyslnou tečkou za celým týdnem. V první části programu studenti psali vědomostní test z problematiky ekologie a v dalších hodinách pak dokončovali i prezentovali před ostatními, své závěry badatelských aktivit.

Nové a netradiční pojetí exkurzu studentů BiS, situované na Nymburk a okolí, přineslo řadu pozitiv! Byť bylo náročné na vlastní organizaci, vše se, vydařilo na výbornou!

Velké poděkování náleží kolegovi Barančíkovi, za komplexní přípravu kurzu i všem studentům za projevenou aktivitu a pozitivní energii!

Michal Hrstka

 

Fotogalerie Po+Út

Fotogalerie St+Čt+Pá

 

Aktuální informace

31.01.2024

Ředitel školy zveřejňuje 31.1. kritéria přijetí na školní rok 2024-25 do 1. ročníku:

Celý článek
24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1950.

Narodil se 12. 5. 1931 v Zábrdovicích u Křince. Obecnou školu navštěvoval od r. 1937 v Křinci.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Zemřel F. J. Studnička

21. únor 1903

F. J. Studnička – vysokoškolský profesor na pražské technice a univerzitě – byl autorem základní práce O determinantech, třísvazkové Vyšší matematiky a dalších děl.

Nejčtenější

05.02.2024

V pátek 26. ledna 2024 se konala každoroční bronzovo-stříbrná DofE ceremonie v galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře. V letošním roce se zúčastnilo 14 studentů, kteří úspěšně dokončili bronzovou úroveň a 23 studentů se splněnou stříbrnou úrovní. 

 

celý článek
17.02.2024

„Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastný.“ 

Čistou parafrází lze zhodnotit průběh počasí na našem lyžařském kurzu v Rokytnici.  Nás to ale nezlomilo! Pro zvídavé čtenáře přinášíme krátké pojednání  a několik fotografií pro představu „vodnického lyžáku“.

celý článek
03.02.2024

Ve čtvrtek 1. února jsme na schůzce Klubu moderní historie přivítali velice vzácného hosta. Se členy klubu přijel besedovat spisovatel, knihkupec, nakladatel a milovník historie, pan Jiří Padevět. S ohledem na okruh zájmu pana Padevěta a náplň činnosti klubu bylo téma besedy zřejmé, život ve dvou totalitách.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.