Ekologický kurz 2023 Kvarta A

Ekologický kurz 2023 Kvarta A

V pondělí 19. června 2023 vyrazila třída kvarta A na pětidenní ekologický kurz do Krásenska na Rychtu. 

Hned po příjezdu na nás čekal program s lektorkou Janou, tedy hra Evoluce a následně první seznámení s hydrobiologií.

Druhý den ráno jsme vyrazili na celodenní výlet k Rudickému propadání, cestou jsme plnili v týmech úkoly pro získání karet do hry Evoluce. Na Rychtě nás čekal pozdní oběd a další kolo hry. K dispozici nám bylo fotbalové a volejbalové hřiště, na kterém jsme se věnovali sportu.

Ve středu jsme se seznámili s dalšími odvětvími biologie, tedy ornitologií a entomologií. V terénu jsme pozorovali živočichy v jejich přirozeném prostředí a pokoušeli jsme se je rozeznat pomocí odborné literatury. Odpoledne mělo být špatné počasí, a tak jsme se ukryli uvnitř Rychty a zabývali se ochočenými zvířaty z terárií, jako je například chameleon Bivoj a gekončíci Kazi, Teta a Libuše. Když se počasí zlepšilo, hráli jsme na kytaru u táboráku.

Poslední den kurzu jsme dostali možnost zvolit si sami program. Měli jsme si vybrat téma bádání v okolí Rychty z různých oblastí biologie, kterými jsme se po dobu našeho pobytu zabývali. Někdo se vrátil do rybníka a zkoumal čistoty vody a někdo chytal druhy motýlů pro pozdější průzkum. Odpoledne jsme své práce prezentovali a dohráli Evoluci.

Celkově ekologický kurz byl skvělý zážitek, který jsme si moc užili, odvážíme si spousty nových zkušeností, vědomostí a pár zranění. Nakonec to ale všichni přežili a na Rychtu budeme rádi vzpomínat.

Za 4KA Mína Lukeš a Klára Galuščáková

Aktuální informace

31.01.2024

Ředitel školy zveřejňuje 31.1. kritéria přijetí na školní rok 2024-25 do 1. ročníku:

Celý článek
24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Akad. mal. Helena Ambrosová

Absolvovala v roce 1952.

Narodila se 31. 8. 1934 v Liptovském Mikuláši. 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smetanovy opery v Národním divadle

12. květen 1903

U příležitosti výročí úmrtí Bedřicha Smetany (†12. 5. 1884) uvedlo Národní divadlo v Praze pod taktovkou Karla Kovařovice cyklus Smetanových oper, jimiž počíná skutečná česká národní opera. 

Nejčtenější

05.02.2024

V pátek 26. ledna 2024 se konala každoroční bronzovo-stříbrná DofE ceremonie v galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře. V letošním roce se zúčastnilo 14 studentů, kteří úspěšně dokončili bronzovou úroveň a 23 studentů se splněnou stříbrnou úrovní. 

 

celý článek
17.02.2024

„Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastný.“ 

Čistou parafrází lze zhodnotit průběh počasí na našem lyžařském kurzu v Rokytnici.  Nás to ale nezlomilo! Pro zvídavé čtenáře přinášíme krátké pojednání  a několik fotografií pro představu „vodnického lyžáku“.

celý článek
03.02.2024

Ve čtvrtek 1. února jsme na schůzce Klubu moderní historie přivítali velice vzácného hosta. Se členy klubu přijel besedovat spisovatel, knihkupec, nakladatel a milovník historie, pan Jiří Padevět. S ohledem na okruh zájmu pana Padevěta a náplň činnosti klubu bylo téma besedy zřejmé, život ve dvou totalitách.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.