KudyKampus - zkušenosti dvou účastnic z podzimního semestru

KudyKampus - zkušenosti dvou účastnic z podzimního semestru

Barbara Ledroit (3A) a Leontýna Bucharová (7MA) se během podzimu 2022 zúčastnily každá jinak namíchaného "koktejlu" workshopů s inspirátory z oblasti byznysu, neziskovek, umění, vědy nebo médií v rámci projektu KudyKampus. Pomohlo jim to v kariérním rozhodování o jejich další studijní a profesní cestě životem?

KudyKampus umožňuje mladým lidem mezi 14. a 26. rokem buď tři, nebo pět setkání (workshopů) s inspirátory z praxe. Probíhá v malých skupinkách a zprostředkovává studentům kontakt s reálným světem, od něhož - přiznejme si to - je výuka na střední škole stále dost izolovaná, zejména na gymnáziích a lyceích mnohdy teoretická, akademická, odtažitá od aktuálních trendů. Účast v KudyKampusu je placená, většina zálohy se ale vrací, tzn. jeden celodenní workshop může nakonec stát jen 200 Kč. Na výběr jsou workshopy z oblastí Byznys a kariéra, Společenské změny, Svět budoucnosti, Komunikace a umění a oblast soft-skills (tzv. měkkých dovedností). Všechny z důvodu KudyKampusu vzniklé školní absence byly našim předmaturantkám umožněny nezapočteně.

B. Ledroit zvolila program s pěti workshopy. Od října do prosince prošla podnikatelskou přípravkou, otevřeným trhem práce, svobodou a partnerstvím v týmové práci, finanční gramotností v praxi a networkingem. L. Bucharová v trojdílném programu zjistila, jak probíhá provoz a zákaznický servis v galerii Kunsthalle Praha, snažila se vdechnout vyřazeným věcem nový život a pracovala na zlepšení své paměti a schopnosti se učit. Obě KudyKampus pro web školy zhodnotily i vlastními slovy:

Cílem KudyKampusu je praktické představení a dostání studentů do skutečného pracovního prostředí, aby reálně věděli, co to obsahuje. Nadále také novější přístup a pohled na školství a rozvíjení sám sebe. Nyní zakládá i gymnázium. Mně to přineslo další osobní růst a zjištění, že bych se měla účastnit takových příležitostí častěji, jestli se chci rozvíjet a získávat nové dovednosti. Dále mi to přineslo lepší ujasnění toho, co chci do budoucna dělat.
Projekt hodnotím jako skvělý, přínosný a velmi dobře zpracovaný. Doporučila bych to lidem, kteří se chtějí rozvíjet a posouvat dopředu. Také lidem, kterým vadí a chtějí se dostat ze stávajícího školského systému.
B. Ledroit 

V rámci tohoto projektu jsem se zúčastnila dvou “přednášek”. První z nich se nazývala Jak probíhá provoz a zákaznický servis v Kunsthalle Praha? a druhý Jak si zlepšit paměť a zjednodušit učení se. Prvním programem, do kterého jsem se přihlásila, mě provedla velmi vstřícná Barbora Škaloudová, kurátorka vzdělávacích programů v Kunsthalle, od které jsem se dozvěděla, jak o historii budovy galerie Kunsthalle a jak byly prostory upraveny, aby vyhovovaly dnešní funkci galerie, tak o celém procesu přípravy nové výstavy a na co všechno se musí myslet v rámci provozu galerie. Vzhledem k tomu, že chci na vysoké škole pokračovat studiem dějin umění, tak se mi tato přednáška opravdu hodila, protože mi pomohla rozšířit si obzory o různých pracovních pozicích, které by mi toto studium mohlo nabízet a také mi ujasnil, jak taková galerie vlastně celkově funguje.
Ve druhé přednášce nám Barbora Brosková přiblížila sketchnoting, který využívá vizuální zaznamenávání a může nám pomoci v lepším, efektivnějším zapamatovávání a uchovávání si informací z našich zápisků. Vzhledem k tomu, že budu příští rok maturovat, se mi tato přednáška hodila, protože jsem se díky ní dozvěděla o různých metodách, které se dají využít při učení.
Nakonec bych chtěla říci, že účast v projektu KudyKampus není složitá, tím spíš je dobré se do něj přihlásit, protože nabízí řadu velmi ochotných odborníků z řad psychologů, kybernetiků, manažerů i lékařů, kteří nám věnují svůj čas a mohou nám pomoci v rozvoji našich kvalit i v ujasnění si skutečností ohledně naší budoucí kariéry.
Řekla bych, že si v tomto projektu každý najde nějakého člověka, jehož nabízený program by ho zajímal a oboustranná ochota a nadšení dělají tuto spolupráci nejen zábavnou, ale i prospěšnou.

L. Bucharová

Přihlášky do jarního semestru KudyKampusu se uzavírají do 31. ledna 2023.

prof. Miroslav Soukup
školní kariérní poradce

Ke stažení
ikonaKudyKampus prezentace
ikonaPředstavení KudyKampusu

Aktuální informace

06.02.2023

Pro školní rok 2023/24 hledáme nové učitele...

Celý článek
02.02.2023
  • pondělí 8:00 - 11:00 a 13:00 - 16:00 hod
  • středa 8:00 - 11:00 a 13:00 - 16:00 hod

Odevzdání přihlášky ke studiu je možné mimo úřední hodiny pouze po předchozí telefonní domluvě 325 512 747.

31.01.2023

15.2. od 14:00 do 16:00 hod.

Celý článek
26.01.2023

Dne 26.1.2023 zveřejnil ředitel kritéria přijetí na příští školní rok.

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

06.01.2023

úterý 28. 2. 2023 od 17.30 hodin v Městské knihovně Nymburk
medailonek významné absolventky školy

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

20.09.2022

Gymnázium Bohumila Hrabala je určenou školou ve smyslu vyhlášky MŠMT č.13/2005 Sb. k poskytování jazykové přípravy žákům - cizincům.

seznam pověřených škol

Celý článek

Významní absolventi

Jan Jelínek

Absolvoval v roce 1957.

Narodil se 19. 7. 1940 v Praze. Složil přijímací zkoušky na FAMU,

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Let bratří Wrightů

17. prosinec 1903

Po mnohaletých systematických pokusech se podařilo uskutečnit Orvillu Wrightovi let s motorovým letadlem v trvání dvanácti sekund.

Nejčtenější

15.01.2023

Na lyžařský kurz jsme jeli v neděli, což je docela nezvyklé.

celý článek
19.01.2023

 

 

 

 

 

Tak úspěšní jsme ještě nebyli!

I. KATEGORIE

1. místo - Anežka Zemanová, 4KA
2. místo - Filip Nosek, 4KB
 
II: KATEGORIE
1. místo - Lukáš Pelant, 7MA
2. místo - Richard Pavlíček, 1A
3. místo - Martin Křenek, 6XB
celý článek
29.01.2023
Ať už sníh a nebo tráva,
septimu A ani B nezastaví překážka žádná.
Ano, jejich lyžák visel sice na vlásku,
ovšem pan Eliška s paní Poprovou rozhodli se postavit za tuto chásku a lyžák nakonec přeci jen sjednali.
 
celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.