Zeměpisná exkurze 1A na vrch Zebín

Zeměpisná exkurze 1A na vrch Zebín

Ve středu 11.5. se vydala třída 1A na tradiční zeměpisnou exkurzi na vrch Zebín u Jičína. Studenti navštíví čedičovou kupu západně od Valdic, dále během vycházky směrem do Jičína minou zrekultivovanou skládku. Závěr exkurze se pak odehrává na malebném jičínském náměstí.

Náš výlet začínal na Hlavním nádraží v Nymburce, odkud jsme vlakem vyjeli v 8:04. Když jsme dojeli na Jičínské nádraží, vydali jsme se pěšky přes Jičín až na Zebín. Jednalo se o náročné stoupání po cestičce plné kamení a prachu, po kterém to velice podkluzovalo. Jakmile jsme se všichni dostali na vrchol bez jakehokoliv zranění či problému, sedli jsme si, a poslouchali jsme pana profesora Liptáka, který nám říkal o původu této sopky a o zrekultivované skládce přímo pod kopcem.
Poté co jsme si všichni odpočinuli, sešli jsme zpět dolů a vydali se do Jičína. Byla to dlouhá cesta a proto někteří z nás si museli odpočinout na hřbetu jiných spolužáků. Došli jsme na náměstí a zde jsme si dali rozchod. Každý si pochutnal na skvělém Jičínském obědě, koupil si zmrzlinu, ledovou tříšť, nebo koupil nějaký suvenýr. Poté jsme došli na nádraží a vyrazili vlakem zpět. Po tomto ඞ vyčerpávajícím výletě někteří z nás dokonce ve vlaku usli. Nakonec jsme všichni v pořádku a zdraví dojeli zpět do Nymburka, kde jsme se rozešli. Za mě to byl úžasný výlet při kterém jsme se hodně dozvěděli a pořádně si ho užili. 
 
 
 
 
 

Aktuální informace

29.04.2022

Upozorňujeme rodiče nepřijatých uchazečů, že rozhodnutí o nepřijetí byla zaslána zákonným zástupcům doporučeně takto:

  • čtyřleté studium v pátek 6.5.
  • osmileté studium v pondělí 9.5.
 
Celý článek
29.04.2022

Sledujte vývoj přijat - nepřijat!

31.01.2022

Ředitel školy zveřejnil kritéria přijjímacího řízení:

Významní absolventi

Michal Plavec

Michal Plavec (*1973), (regionální) historik, novinář a kurátor sbírky letectví Národního technického muzea v Praze, odmaturoval na nymburském gymnáziu v roce 1991.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Návštěva Leopolda II. ve Vídni

17. říjen 1903

Belgický král Leopold II. navštívil císaře Františka Josefa I.

Nejčtenější

29.04.2022

Upozorňujeme rodiče nepřijatých uchazečů, že rozhodnutí o nepřijetí byla zaslána zákonným zástupcům doporučeně takto:

  • čtyřleté studium v pátek 6.5.
  • osmileté studium v pondělí 9.5.
 
celý článek
10.05.2022

Pokud máte rádi skvělou hudbu a jídlo, doražte na Majáles, pořádaný studenty gymnázia, který se koná 14. 5. 2022 v Nymburce v Parku Pod Hradbami. Dokonce nepotřebujete ani lístek. Začínáme v 13:30.

celý článek
30.04.2022

Páteční, slunečné ráno bylo před naší školou netradiční.  Za zvuků píšťalek, bubínků, řehtaček a ve šmloulích převlecích, se přišli rozloučit maturanti se školou. Tradiční rituál, který neodmyslitelně patří k naší škole, se po covidovém období vrátil a jsme tomu rádi!

Přejeme všem maturantům hodně štěstí u závěrečných testů, zkoušek i obhajob!

Vzpomínky na poslední zvonění – foto Michal Hrstka

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu