Výlet do Jabkenic za Bedřichem Smetanou

Výlet do Jabkenic za Bedřichem Smetanou

3. 5 se třída 2SA vydala na exkurzi k památníku Bedřicha Smetany v Jabkenicích. Přečtěte si, jak výlet zhodnotila jedna ze studentek :)

"Celé to začalo v Nymburce na nádaží, kde jsme se naštěstí sešli všichni včas a odkud jsme odjeli autobusem na Loučeň. Z Loučeně jsme šli svižně lesem až směrem do Jabkenic. Cestou jsme potkali i památník Helma, kde jsme udělali foto a pak i spadlou kládu, kde jsme samozřejmě udělali také foto. Celá cesta všem utkvěla v mysli, protože to byla jedna z nejzábavnějších věcí dne. Naneštěstí začalo pršet, ale to už jsme byli na místě, takže jsme se mohli schovat do domu, ve kterém žil sám Bedřich Smetana! Uvnitř jsme si popovídali o tom, co víme, a mohli jsme si zahrát i na piano.  Prohlédli jsme si Smetanův rodokmen, brýle, nebo i jeho piano. Poté jsme se dostali až do jeho pracovny s ložnicí, kde jsme viděli jeho postel, která byla malinká, stejně jako on. Samozřejmě tu byl i stůl s tužkou na notovou osnovu, nebo kamínky, které si vozil z cest. Vše bylo přesně postaveno, tak jak to bylo dříve. Dozvěděli jsme se spoustu věcí jak o jeho životě, tak i o jeho rodině, co sahá až do přítomnosti. Po prohlídce nás měla čekat cesta na Loučeň také pěšky, abychom zašli na zmrzlinu. Jenže jsme se dozvěděli, že má začít pršet, takže jsme počkali na nejbližší autobus. Než přijel, mohli jsme si koupit tu vytouženou a rozhodně zaslouženou zmrzlinu. Po tom, co jsme se dostali do Nymburka jsme se mohli rozejít hned domů a tím naše cesta skončila. Všichni jsme si to moc užili, a i jsme si odnesli nové znalosti."

Aktuální informace

02.12.2022

Jaroslav Kmenta, absolvent nymburského gymnázia (1987) a čestný občan města Nymburk, představí v úterý 13. 12. 2022 v 17.30 hodin v Kině Sokol svou knihu Ruská mafie. Vstupné 100 Kč

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

20.09.2022

Gymnázium Bohumila Hrabala je určenou školou ve smyslu vyhlášky MŠMT č.13/2005 Sb. k poskytování jazykové přípravy žákům - cizincům.

seznam pověřených škol

Celý článek

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1950.

Narodil se 12. 5. 1931 v Zábrdovicích u Křince. Obecnou školu navštěvoval od r. 1937 v Křinci.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Let bratří Wrightů

17. prosinec 1903

Po mnohaletých systematických pokusech se podařilo uskutečnit Orvillu Wrightovi let s motorovým letadlem v trvání dvanácti sekund.

Nejčtenější

27.11.2022
Dobrý den všem, 
 
stejně jako v minulých letech organizujeme i letos prodej vánočního cukroví. Zisk opět darujeme na dobrý skutek. Tentokrát to bude Zdenička, kamarádka jedné naší studentky, které věnujeme peníze nejen z prodeje vánočního cukroví, ale také veškerý výdělek z Vánoční akademie, která se bude konat 8. prosince. 
celý článek
09.11.2022

Pišqworky se po třech letech opět vrátily k prezenční formě turnajů. Oblastní kolo pro nymbursko a mladoboleslavsko pořádalo Gymnázium Dr. Pekaře v Mladé Boleslavi. Naše gymnázium reprezentovaly tři týmy Papagáj z 5QA, P******i 2 z 6XB a James Bond na vozíku z 6XA.

 

celý článek
16.11.2022

Ve středu 16.11. se kromě veleúspěšných basketbalistů na Mistrovství republiky prosadili naši studenti i v dalším sportu, tentokráte ve futsalu. Los úvodního kola divize B (Středočeský kraj) nás poslal na turnaj do Babic na tamní soukromou školu OPEN Gate. Kromě pořadatele našimi soupeři byly Gymnázium Říčany a SOŠ a SOU Čelákovice. Hrálo se systémem každý s každým a mezi posledních 16 týmů divize postupovaly nejlepší dva.

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.