Třída 3TA a řemesla

V úterý 2. 5. se třída Tercie A vydala na výlet do nedalekého centra řemesel a bylinných zahrad Botanicus v Ostré. Jak si žáci den užili?

Ráno jsme se vlakem dopravili do Stratova, kde na nás čekal zbytek třídy. Když jsme se sešli, vypravili jsme se společně lesní cestou do Ostré. V Botanicu jsme si mohli vyzkoušet různá řemesla. Jednou z možností byla lukostřelba. U lukostřelby byl pán převlečený za středověkého lukostřelce, který nám vysvětloval, jak se kdysi střílelo, společně s ukázkou různých typů luků.

Nikola Pomšárová, 3TA

Všichni jsme si vyzkoušeli v Botanicu řadu řemesel, která zde nabízeli, ale mně nejzajímavější přišel dráteník. Zde jsme si mohli vytvořit buď čtyřlístek, nebo motýla. Byla to ale složitá práce a zabrala spoustu času, protože zde jde hodně o pečlivost. I tak jsem ráda, že jsem to mohla zkusit a vyrobit si čtyřlístek, který si teď mohu vystavit. Také jsme se stavili v mýdlárně, kde jsme si vymodelovali mýdlo. Všichni zde byli moc milí a nápomocní a rozhodně jsem si den užila.

Bára Němcová, 3TA

Také jsme s kamarádkou šly ozdobit perníčky. Paní perníkářka byla velmi ochotná nám pomoct, když poleva netekla tak, jak měla. Oběma se nám perníček povedl! Po procházce v zahradách s pozorováním pávů a koz jsme se šly občerstvit. Výběr byl veliký, a tak rozhodování nebylo jednoduché. Pak jsme si už jen sedly, povídaly si a žertovaly se spolužáky.

Anna Litovová, 3TA

Kromě procházky květinovou zahradou jsme si mohli vyzkoušet některá stará řemesla jako hrnčířství, provaznictví, výrobu mýdel a svíček, zdobení perníčků, výrobu mincí nebo tvarování ozdob z drátu. Měla jsem příležitost vytvarovat si vlastní mýdlo s pomerančovou esencí a bylinkami a také jsem si domů odnesla drátěného motýla.

Lucie Hausenblasová, 3TA

Dnes jsme s mojí třídou navštívili Botanicus v Ostré. Já osobně jsem si vyzkoušel lukostřelbu, vyrazil jsem si minci a vyrobil jsem si lano. Celý den jsem si užil a rád se tam ještě někdy v budoucnu vrátím.

Jáchym Jalovecký, 3TA

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Jan Moravec

Jan Moravec (*1993), absolvent Gymnázia Nymburk v roce 2013, je šampionem v silovém trojboji.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Bezdrátová telegrafie

27. květen 1903

AEG a Siemens založily Společnost pro bezdrátovou telegrafii.

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.