Sexta B na výtvarné exkurzi v Praze

Sexta B na výtvarné exkurzi v Praze

Ve čtvrtek 4. 12. se polovina naší třídy, zabývající se výtvarnou výchovou, vydala na mrazivou exkurzi do Národní galerie na výstavu moderního umění 20. století.

 

Naše exkurze se naneštěstí kryla s ledovkovou kalamitou, a tak jsme byli velmi překvapeni, když jsme po vcelku mrazivé, ale překvapivě bezproblémové dopravě, nejprve vlakem a poté metrem, stanuli u hlavního vchodu do Veletržního paláce dokonce o půl hodiny dříve. Díky této skutečnosti jsme měli ještě 20minutový rozchod, během kterého si naše skupina došla do kavárny. Po vcelku přesném návratu ke vchodu do Národní galerie naše skupina, už jako celek, vykročila vstříc zajímavým obrazům, nejenom českých mistrů moderního umění.

Celá prohlídka, která začala v univerzálním socialistickém realismu a postupně pokračovala přes výstavu expo 58 až po novodobé umění, byla bezvadně okomentována a i případné dotazy byly uspokojivě a beze zbytku zodpovězeny. Důkazem kvalit této exkurze je fakt, že i mně jako „negalerijnímu typu“ se tato exkurze velmi líbila.

Matěj Prášil

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

prof. Jan Řídký, DrSc.

Prof. Jan Řídký, DrSc. (*1951), místopředseda Akademie věd ČR, někdejší ředitel Fyzikálního ústavu AV ČR, badatel v oboru experimentální fyziky elementárních částic, maturoval na naší škole v roce 1970 ve třídě III.B.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Železnice z Berlína do Bagdádu

6. březen 1903

Vysoká porta (= vláda Osmanské říše) a Anatolská železniční společnost podepsaly smlouvu o stavbě tzv. bagdádské železnice. 

Nejčtenější

27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
17.05.2024

Studenti Gymnázia Nymburk vás zvou na Nymburský Majáles 2024!

Tak jako každý rok za posledních několik let, i tento rok pořádá Studentský Parlament Gymnázia Nymburk Nymburský Majáles!  Celá akce se odehrává v parku pod Nymburskými hradbami. A to v sobotu 25.5. - od 13:30 do půlnoci. Vstupné ja jako vždy ZDARMA. 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.