IQLandia-3TB

IQLandia-3TB

Dnes ráno jsme se vydali do Liberce. 

Dopoledne jsme strávili v jednom z největších lákadel tohoto města. Byli jsme v IQ landii.

 Po příjezdu jsme se rozdělili do skupin. V naší skupině je Sába, Áďa, Kačka a já. V prvním patře byla fontána a bufet, což nás moc nezajímalo, tak jsme se rovnou přesunuly do patra druhého. Tam jsme objevily expozici Živly, která nás zaujala a strávily jsme v ní docela dost času. V deset hodin nám v auditoriu v prvním patře začínal placený program. Ten byl hlavně o chemii a fyzice. Moc se mi líbilo, že ten pán, který se nám předtavil jako Jára, zapojoval do pokusů dobrovolníky z našich řad. po programu jsme pokračovaly v prohlídce, kterou jsme začaly řádně nahrávat na video. V expozici Živly jsme viděly Teslův transformátor, který pomocí elektrických výbojů hrál melodie známých písní. V druhém patře nás zaujala i další hala, tedy geografie, ale z časových důvodů jsme ji brzy opustily. Následující podloží nás velice příjemně překvapilo. Výstava Smysly byla velice záživná. Hlavně díky tomu, že jsme si na všechny exponáty mohly sahnout. Například jsme zkoušely, jak dobrý máme čich. Expozice sexmise nás moc nezaujala, a tak jsme se odebraly na terasu. Tam byly spíš hračky pro mladší děti, ale na chvilku jsme tam zůstaly. Posléze jsme se opět podívaly do naší oblíbené části- do Živlů. Tam jsme natočily poslední materiály a odebraly jsme se dolů do haly, ve které jsme měli sraz.

Po IQ landii byla na řadě Zoo, o které se dozvíte v následující reportáži.

Anička Vávrová z tercie B

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc.

Doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc., (*18. 12. 1953), imunoložka, viroložka botanička a biochemička, bývalá dlouholetá vedoucí Laboratoře virologie Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR, absolvovala na nymburském gymnáziu v roce 1973 ještě pod svým dívčím jménem Noemi Nováková.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Řízení vzducholodi

12. listopad 1903

Francouz Henri Juillot podal nový důkaz o řiditelnosti vzducholodi:

Nejčtenější

27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
17.05.2024

Studenti Gymnázia Nymburk vás zvou na Nymburský Majáles 2024!

Tak jako každý rok za posledních několik let, i tento rok pořádá Studentský Parlament Gymnázia Nymburk Nymburský Majáles!  Celá akce se odehrává v parku pod Nymburskými hradbami. A to v sobotu 25.5. - od 13:30 do půlnoci. Vstupné ja jako vždy ZDARMA. 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.