Exkurze fyzikálního semináře

Exkurze fyzikálního semináře

V pondělí 14. 10. 2013 se účastnil fyzikální seminář složený z oktávy A, B a 4A pod vedením pana prof. Elišky exkurze u školního reaktoru VR-1 - Vrabec. Reaktor je na katedře jaderných reaktorů FJFI ČVUT v Praze - Tróji.

Studenti zde byli hned po příchodu seznámeni s bezpečnostními pravidly a poté vpuštěni přímo k reaktoru, kde jim byl vysvětlen princip fungování jaderného reaktoru a názorně předvedeno ovládání. Děkujeme panu prof. Eliškovi za tuto zajímavou exkurzi.

Michal Brzák

Aktuální informace

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

prof. PharmDr. Anetta Härtlová, Ph.D.

Prof. PharmDr. Anetta Härtlová, Ph.D. (*1982), imunoložka, molekulární bioložka, vědkyně v oboru molekulární medicíny, vedoucí samostatné výzkumné skupiny na Institutu biomedicíny univerzity ve švédském Göteborgu, absolvovala nymburské gymnázium v roce 2000.

Svět v roce založení školy

Smrt Theodora Mommsena

1. listopad 1903

Zemřel Theodor Mommsen (*30. 11. 1817), německý historik.

Nejčtenější

16.01.2026

Bylo nebylo, 10.1. 2026 jsme vyrazili na poslední lyžák. Tentokrát jsme vyrazili ve složení oktáva A, pár chlapců ze septimy B a profesoři Hrstka a Weissová. S nimi se o naši pohodu staral ještě skvělý instruktor Dušan Kříž a manželé Michalcovi, kteří nám výborně vařili celý týden.

celý článek
15.01.2026

Předprodej vstupenek na druhý ročník Absolventského plesu Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce byl zahájen. Slavnostní večer s podtitulem „Zpátky ke kořenům“ se uskuteční 13. března 2026 od 19:00 v prostorách Obecního domu Nymburk – Kokos.

celý článek
19.01.2026

Beseda s investigativní novinářkou Zdislavou Pokornou, které se zúčastnili studenti společenskovědních a politologických seminářů z předmaturitních a maturitních ročníků, se setkala s velmi pozitivním ohlasem. Studenti projevili výrazný zájem o probíraná témata, aktivně se zapojovali do diskuse a kladli řadu promyšlených a věcných dotazů, které svědčily o jejich orientaci v současném společenském dění.

celý článek