Exkurze 2SA k Pražskému Jezulátku aneb program Každý může být osobnost

25.04.2024
Exkurze 2SA k Pražskému Jezulátku aneb program Každý může být osobnost

Kostel Panny Marie Vítězné a svatého Antonína Paduánského (Pražské Jezulátko) pohledem sekundy A! Dne 25.4.2024 se třída 2SA vydala pod dozorem paní profesorky Plechlové a paní profesorky Grusové na návštěvu kostela Panny Marie Vítězné do Prahy.

Potom, co jsme všichni bezpečně dorazili do Prahy na Masarykovo nádraží, jsme nastoupili na tramvaj číslo 15, která nás dopravila poblíž kostela Pražského Jezulátka. Před kostelem jsme se setkali s lektory, kteří pro nás měli připravený program. Začali jsme tím, že jsme si napsali jmenovky a seznámili jsme se s informacemi o tomto kostele, pak jsme vstoupili do kostela. První aktivitou bylo rozdělení do skupin podle barev jmenovky. Do jedné skupiny jsme dostali dřevěnou krychli. Tuto krychli jsme pak pokládali v kostele na místa, které nás zaujala nebo jsme se na ně chtěli zeptat. Pak jsme si šli dát přestávku do místnosti, kde jsme si odložili věci, a najedli se. Následně jsme dostali kartičky s 6 osobnostmi. Mezitím, co jsme svačili, tak pro nás bylo připraveno v kostele 6 tabulek s osobnostmi, které byly na našich kartičkách. Když jsme měli k osobnostem zapsáno, co si o nich myslíme, tak jsme pokračovali na další aktivitu. Naší další aktivitou byla návštěva krypty, zejména nejstarší místnosti, kde byla úplná tma. Měli jsme svíčky a říkali, kdo je náš vzor a jakou bychom chtěli mít jeho vlastnost. Potom, co jsme to řekli, tak jsme svou svíčku zapíchli do písku uprostřed místnosti.
 
Tak skončila naše exkurze v kostele. Následně jsme se tramvají vydali do McDonaldu, kde jsme si koupili jídlo. Pak jsme se tramvají dopravili na Masarykovo nádraží, odkud jsme jeli zpět. Ve vlaku jsme si snědli McDonald, který jsme si koupili. Tímto skončil výlet 2SA. Výlet se celkově celé třídě líbil a jsme šťastní, že jsme do tohoto kostela jeli. Program byl hezky udělaný a lektoři byli příjemní.
 
Lukáš Schytil, Daniel Říha a Šimon Hronek

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Mgr. Pavel Snítilý

Mgr. Pavel Snítilý, archeolog, zástupce ředitele a dokumentátor Městského muzea v Čelákovicích, který mj. stál v roce 2016 u výjimečného nálezu unikátního bohatě zdobeného meče velmožů starého přes jedno milénium, maturoval na nymburském gymnáziu v roce 1994.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

První Ford

19. červenec 1903

V Detroitu se začaly prodávat první automobily z továrny Henryho Forda. (Model A stál 950 dolarů.)

Nejčtenější

23.06.2024

Ve čtvrtek 20.6. 2024 se všichni výtvarníci prvního a druhého ročníku zúčastnili výtvarné exkurze do Národní galerie ve Veletržním paláci. Jako doprovod s námi jeli prof. Haníková, Plaňanská, Grusová, Kolbábek. Pro první ročník byla připravena komentovaná prohlídka Umění dlouhého století 1796 – 1918, pro druhý ročník Konec černobílé doby 1939 – 2021.

celý článek
25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
16.06.2024

V sobotu 15.6.2024 se naše DofE skupina z kvarty B vydala na dvoudenní expedici do Českého ráje. Všechno to začalo v 8:45 v Nymburce na hlavním nádraží, kde byl sraz. Po delší jízdě motorákem jsme se i přes hlasitý doprovod mladoboleslavských obyvatelek dostali až do Turnova, kde naše expedice započala. 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.