Čtyři kroky do nového světa

Den se se dnem sešel a páté ročníky opět vyrazily do Rudolfina v Praze. Na programu byl Dvořákův "souboj" Z nového světa. Koncert byl rozdělen do dvou částí. V první seznamovací části byly hrané úryvky skladby doprovázeny komentářem Petra Kadlece a dirigenta Marka Ivanoviće. Trochu jsem se zděsil, když uprostřed první poloviny nečekaně vstoupil hasič! Rozhostil se neklid. Dirigent oznámil, že neprodleně musíme opustit budovu z důvodu požáru! Jelikož si bubeník schoval buben, usoudil jsem, že nejde o cvičení. Po 15 minutách strávených před budovou Rudolfina nás pustili zpět do sedaček. Po přestávce byla zahrána celá symfonie v podání České studentské filharmonie. Dílo sklidilo obrovský potlesk ve stoje. Máte-li možnost navštívit nějaký koncert klasické hudby, nepromarněte ho! Stojí to za to

Student 5QA

Dne 7. 5. 2014 jsme navštívili Rudolfinum, ve kterém jsme si byli poslechnout Novosvětskou symfonii od nám známého autora Antonína Dvořáka. Tato symfonie byla úžasná a neubránili jsme se zřetelnému nadšení na svých obličejích, a nejen to, své nadšení jsme řádně vyjádřili na konci symfonie bouřlivým potleskem a povstáním z našich pohodlných koncertních sedadel. Tento zážitek bychom chtěli doporučit všem lidem, kteří obdivují symfonie, a nejen těm. Já sám nejsem zrovna největším fandou tohoto stylu hudby, ale při konečné 4. větě, mi až  začal běhat mráz po zádech. Tento zážitek je nezapomenutelný a doufáme, že budeme mít ještě nějakou možnost se vypravit na nějakou podobnou symfonii.

Student 5QB

Zobrazeno: 5944x

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1950.

Půl století působil na nejvyšší úrovni střídavě jako hráč a trenér basketbalu a jako expert při OSN.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

První Ford

19. červenec 1903

V Detroitu se začaly prodávat první automobily z továrny Henryho Forda. (Model A stál 950 dolarů.)

Nejčtenější

27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
17.05.2024

Studenti Gymnázia Nymburk vás zvou na Nymburský Majáles 2024!

Tak jako každý rok za posledních několik let, i tento rok pořádá Studentský Parlament Gymnázia Nymburk Nymburský Majáles!  Celá akce se odehrává v parku pod Nymburskými hradbami. A to v sobotu 25.5. - od 13:30 do půlnoci. Vstupné ja jako vždy ZDARMA. 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.