Badatelský klub 2022 - 2023

Badatelský klub 2022 - 2023

Stejně jako minulý rok, i tento školní rok jsme měli možnost scházet se každý pátek po vyučování v laboratoři fyziky a bádat nad různými záhadami na poli fyziky. Bádali jsme nejen s obyčejnými pomůckami, se kterými možná pracovali už i naši rodiče, pokud chodili na stejné gymnázium, ale i s moderními čidly od firmy Vernier, u kterých nám pomáhal se zpracováním naměřených hodnot program.

I přesto, že Badatelský klub je výhradně pro studenty nižšího gymnázia, dokázali měřit tak, že by se za to nemuseli stydět ani studenti vyššího gymnázia. Leckdy dostali úlohy schválně i těžší, aby museli vymyslet i například způsob zavěšení tělesa, aby měli co měřit. Nouze nebyla ani o exkurze a různé soutěže nejen na půdě školy, ale i mimo ni. Pokud si to studenti užili alespoň z části jako my, tak to nebyl promarněný rok J

                                                                                              Klára Fraňková a Radka Mlázovská

Badatelský klub

Už od minulého školního roku ve škole funguje Badatelský klub pod vedením paní profesorek Fraňkové a Mlázovské. Badatelský klub vznikl proto, aby nás formou zábavy a pokusů naučil to, co bychom ve fyzice probírali až na vyšším gymplu. Klub probíhá vždy v pátek po škole, a ačkoliv se to zdá už trochu pozdě, my vždy rádi přijedeme, protože víme, že si z každé hodiny odneseme něco nového. Zároveň také s klubem jezdíme na různé výlety. Naposledy jsme se podívali do krytu Folimanka v Praze a předtím do planetária nacházejícího se taktéž v Praze. Když zrovna nikam nejezdíme, děláme ty již zmíněné pokusy. Například pokus s mikrovlnkou, kde jsme za pomoci čokolády či toustového chleba zjišťovali rychlost světla. Tento pokus se nám bohužel vydařil pouze na poprvé. Když jsme chtěli pokus zopakovat, praskl nám v mikrovlnné troubě talíř. Také jsme  začali projekt, při kterém budeme v menších skupinkách vyrábět hydraulická zařízení. Naše práce budou vyrobeny z dřevěných špachtlí, z injekčních stříkaček a z průhledných plastových trubiček. Mimo toho nám letos bylo umožněno vyzkoušet si, jak funguje 3D tiskárna. Na tuto hodinu paní učitelka Mlázovská pozvala odborníka na 3D tisk, aby nám ukázal, jak tiskárna funguje, ale také proto, aby nám pomohl si v programu Tinkercad vymodelovat svůj vlastní model. S jeho pomocí jsme si každý navrhli a následně vytiskli svou vlastní klíčenku, kterou jsme si mohli odnést domů.

Na závěr bych chtěla za všechny poděkovat paní učitelce Mlázovské a paní učitelce Fraňkové za to, že si na nás každé páteční odpoledne najdou čas. Budeme se těšit zase příští rok.

 

Adéla Kašparová, 3TA

Zobrazeno: 704x

Aktuální informace

24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Ing. Viktor Boháč

Absolvoval v roce 1922.

Narodil se 16. 10. 1904. V r. 1930 se oženil a měl dva syny a dceru. V r. 1936 se stal ředitelem lázní Velichovek a později ředitelem sanatoria v Dobříši.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Eduard VII. indickým císařem

1. leden 1903

Poblíž Dillí se shromáždily davy lidí, aby mohly být přítomny chvíli, kdy bude král Velké Británie a Irska Eduard VII. vyhlášen indickým císařem. 

Nejčtenější

02.11.2023

Vážení rodiče i studenti!

Po zasedání sněmu delegátů a na základě rozhodnutí pana ředitele, společně s komisí TEV, předkládáme finální podobu organizace LVVZ.

 

Organizaci daných kurzů a pokyny k platbám budou řešit vedoucí LVVZ. 

Michal Hrstka

celý článek
15.11.2023

Pedagogičtí zaměstnanci se rozhodli připojit se 27. 11. ke stávce.

Důvody:

 • Nesouhlas s navrženým snížením počtu hodin, které by mělo zásadní vliv na průběh i výsledky vzdělávání ve škole; na GBHNB jde o cca 110 hodin – cca 12,5 %, což by znamenalo např.:
  • snížení počtu volitelných předmětů v maturitním i nematuritním ročníku a s tím související zvýšení počtu žáků v nich
  • větší skupiny žáků při výuce jazyků
  • problém s udržením výuky praktických cvičení
  • problém s udržením dělených hodin českého jazyka a matematiky
  • redukce nabídky nepovinných předmětů
 • Podpora nepedagogických zaměstnanců škol, kterým reálně hrozí pokles platů.

Opatření:

 • Škola bude zavřena a žáci nebudou mít do budovy přístup.
 • Zaměstnanci nemají nárok na oběd, přestože jídelna na SOŠ a SOU bude v provozu.
 • Žáci mohou na oběd jít, kdo nebude mít vzhledem k uzavření školy o oběd zájem, musí si ho včas odhlásit.

 

Další informace:

 • V případě dosažení dohody mezi MŠMT se zástupci školských asociací a odborů je možné, že stávka bude zrušena.

 

celý článek
05.11.2023

Končící víkend měl na svém programu školy nejen první stužkovací večírek maturantů, ale i brigádní činnost učitelů na chatách v Rokytnici nad Jizerou. Na 10 kolegů a rodinných příslušníků vyrazilo do hor „poprat “ se s úklidem a přípravou chat před náročnou, zimní sezónou. Není to nikdy jednouché, ale opět se dílo povedlo a můžeme se těšit na blížící se zimu!

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.