DofE rezidenční projekt FINSKO

DofE rezidenční projekt FINSKO

Pro splnění zlaté úrovně DofE je potřeba zúčastnit se rezidenčního projektu. Mně byla poskytnuta úžasná nabídka, a to vycestovat do Finska. Jako milovník přírody, severských států a cestování jsem byla hned pro.

Napsala jsem motivační dopis, ale na tento projekt vybírali pouze sedm dofáků z Česka, tak jsem jen doufala. Mé přání se vyplnilo a na začátku července jsem jela s dalšími šesti Čechy, sedmi Litevci a sedmi Finy za polární kruh. Před samotným projektem jsme navštívili krásné Helsinky, kde jsme mohli poznat jak další účastníky, tak krásy hlavního města. Po vyčerpávající cestě až na sever Finska jsme konečně dorazili do Vasatokky, na ubytování u krásného jezera a nekonečných lesů. Na celý pobyt bylo jedno hlavní, mně blízké, téma “Saving our nature”. Každý si zkusil vést workshop a odnesla jsem si mnoho nových informací o ochraně přírody. Sešli jsme se skvělá parta lidí. Sdíleli jsme zkušenosti z DofE, dozvídali se navzájem zajímavé informace o ostatních státech, nebo hráli na kytaru a zpívali. Večery jsme trávili buď v sauně u jezera nebo se uspořádal culture evening, kde každá skupinka představila svůj stát. Oplatky, polka ani Havel tak během "českého večera" nechyběli. 

Ve volném čase jsme se procházeli ve finské divočině, kde jsme potkávali více sobů než lidí. Mohli jsme se kochat přírodou i v noci, protože bylo stále světlo a pozorovat “západ” slunce tak bylo možné i ve dvě ráno. Na předposlední den byla naplánována túra po okolních kopcích s průvodcem místní krajiny a celou dechberoucí cestou nás provázelo moře komárů. 

Kromě nových vědomostí a zážitků si z projektu odnáším i nová přátelství a jsem moc vděčná, že jsem dostala tuto příležitost. Na můj rezidenční projekt budu ještě dlouho s radostí vzpomínat.

 

Petra Kameníková

 

Aktuální informace

15.09.2023

Beseda s absolventem v Městské knihovně Nymburk 26. 9. 2023 od 17.30 hodin s tématem: Udržitelnost, etika a budoucnost potravin

17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1950.

Půl století působil na nejvyšší úrovni střídavě jako hráč a trenér basketbalu a jako expert při OSN.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Frištenský mistrem Evropy

8. únor 1903

Český zápasník Gustav Frištenský porazil v Rotterdamu Dána Hanse Egeberga a stal se mistrem Evropy. 

Nejčtenější

05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.