DofE ceremonie NOVĚ FOTOGALERIE

DofE ceremonie NOVĚ FOTOGALERIE

V pátek 26. ledna 2024 se konala každoroční bronzovo-stříbrná DofE ceremonie v galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře. V letošním roce se zúčastnilo 14 studentů, kteří úspěšně dokončili bronzovou úroveň a 23 studentů se splněnou stříbrnou úrovní. 

 

Někteří z nás preferovali dopravu po vlastní ose, jiní se přidali k hromadné dopravě s našimi profesory. Všichni jsme se úspěšně dopravili na místo, kde se slavnostní ceremonie konala. Letos kvůli velkému počtu účastníků byla přesunuta do většího sálu poblíž galerie, kde jsme byli zvyklí, že se ceremonie za normálních okolností koná. 

Přítomen byl mimo jiné i ředitel celého DofE programu a hejtmanka Středočeského kraje. Přijel se na nás podívat i pan ředitel Kuhn s několika profesory, kteří nám pomáhali při plnění programu a následnému plánování expedice. 

Naše Gymnázium je jedna ze škol, která má nejvyšší počet lidí zapojených do programu v České republice. Po předání cen studentům následovalo předávání cen mentorům. Za naši školu to byla paní profesorka Martínková, které jsme všichni vděční za celkovou organizaci a aktivní zapojení do programu. 

Jako další bylo na programu hromadné focení a samozřejmě občerstvení na závěr, na které jsme se všichni těšili. 

Spousta z nás v programu pokračuje a těšíme se na další zážitky, které by nebýt DofE nikdy neproběhly. Myslím, že mohu za všechny říci, že vše proběhlo dle našich představ.

Farková Aneta, 6XB

fotogalerie

facebok stc

Aktuální informace

31.01.2024

Ředitel školy zveřejňuje 31.1. kritéria přijetí na školní rok 2024-25 do 1. ročníku:

Celý článek
24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Ing. Jan Eisner

Ing. Jan Eisner (11. 4. 1911-23. 7. 1943), komunista, interbrigadista ve španělské občanské válce, popravený v Osvětimi, maturoval v roce 1929.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Povstání v Makedonii

2. srpna 1903

Na den sv. Eliáše vypuklo povstání Makedonců proti Turkům. 

Nejčtenější

05.02.2024

V pátek 26. ledna 2024 se konala každoroční bronzovo-stříbrná DofE ceremonie v galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře. V letošním roce se zúčastnilo 14 studentů, kteří úspěšně dokončili bronzovou úroveň a 23 studentů se splněnou stříbrnou úrovní. 

 

celý článek
17.02.2024

„Tento způsob zimy zdá se mi býti poněkud nešťastný.“ 

Čistou parafrází lze zhodnotit průběh počasí na našem lyžařském kurzu v Rokytnici.  Nás to ale nezlomilo! Pro zvídavé čtenáře přinášíme krátké pojednání  a několik fotografií pro představu „vodnického lyžáku“.

celý článek
03.02.2024

Ve čtvrtek 1. února jsme na schůzce Klubu moderní historie přivítali velice vzácného hosta. Se členy klubu přijel besedovat spisovatel, knihkupec, nakladatel a milovník historie, pan Jiří Padevět. S ohledem na okruh zájmu pana Padevěta a náplň činnosti klubu bylo téma besedy zřejmé, život ve dvou totalitách.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.