Bronzová expedice: Po jeskyních okolo České Lípy

Bronzová expedice: Po jeskyních okolo České Lípy

V rámci programu DofE jsme se vydaly na dobrodružnou expedici do České Lípy a okolí. V sobotu v osm hodin ráno jsme nasedly na rychlík, a již za hodinu a půl jsme byly na nádraží, kde jsme se setkaly s panem profesorem Eliškou a paní profesorkou Poprovou. 

Opustily jsme město a nějakou chvíli jsme procházely Peklem - přírodním parkem. Po cestě jsme poznaly mnoho zajímavých skalních útvarů, jeskyní a lidí, než jsme dorazily do Kvítkova. Doplnily jsme u hodného pána vodu, který byl milý, přestože moc nevěřil tomu, že nesmíme používat peníze, a pak jsme vykročili směrem Karba a Zahrádky do jeskyně, kde jsme měly strávit noc. 
K naší radosti byly jeskyně až na pár pavoučích obyvatel naprosto prázdné, a tak jsme se utábořily v jedné z nich a uvařily si špagety s omáčkou a lunchmeatem. Vylezly jsme také na skály nad námi a mávaly projíždějcím vlakům. Hned vedle nás byla pak studánka, která ale byla plná červů a jiné havěti.
Přestože nám v noci byla zima, vyspaly jsme se dobře a hned ráno jsme po snídani - ovesné kaši - vyrazily dále. Paní nám v Zahrádkách nadšeně doplnila zásoby vody a poradila cestu. Na ornitologické pozorovatelně jsme se pak setkaly s profesory a obdivovaly jsme výhled na Novozámecký rybník. Po pauze jsme se skoro neexistující cestou prodíraly polem a lesem. Tenhle úsek cesty sice nebyl tak zajímavý, ale krátily jsme si čas slovními hrami a čas utíkal jako voda. 
Zpět na nádraží jsme se dostaly hodinu předem, a tak jsme v parčíku zapnuly vařič a uvařily si čínskou a rajskou polévku. Tímto pokrmem jsme zakončily naši expedici a unavené, ale spokojené jsme v půl páté nasedly na vlak zpět do Nymburka a všechny se těšíme na naši stříbrnou expedici.
 
Eliška Vokáčová
+
Zuzana Krejzarová, Eliška Schwarzová, Ema Lojková, Veronika Kovářová
 

Aktuální informace

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

Jiří Teper

Absolvoval v roce 1973.

Narodil se 14. 7. 1954 v Nymburce. Již v průběhu středoškolských studií začíná s pokusy o literární tvorbu.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Kartuziánský řád

29. duben 1903

Dlouhotrvající rozepře mezi francouzskou vládou a řeholními řády, zvláště kartuziány, vyvrcholily v první polovině roku 1903:

Nejčtenější

07.10.2021

Po jedenapůlroční přestávce způsobené pandemií přivítáme v naší škole jako hosta další alumni besedy absolventku školy paní Mgr. Janu Smolíkovou z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Protože se věnuje geografii, životnímu prostředí a již vícekrát navštívila Antarktidu, bude její povídání především o tomto sedmém a zároveň nejchladnějším dílu světa.

celý článek
27.09.2021
22. září jsme byly pozvány na Paralympiádu speciální školy v Poděbradech, která se konala v rámci oslav 100 let výročí založení.
 
 
celý článek
26.09.2021

Ve čtvrtek 23.9.2021 se do Prahy vypravili i naši francouzštináři z obou septim. Jejich návštěva měla několik cílů. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu