Bronzová expedice do Železných hor

Bronzová expedice do Železných hor

V neděli 5.6. se část naší expedice (Kateřina Müllerová, Ema Mrozková, Žaneta Valentová a Kamila Votočková) nalodila v Nymburce na vlak v 10:18. Společně jsme protrpěly cestu dvěma rychlíky a jedním motoráčkem.

V Ronově nad Doubravou jsme se vyhrnuly z vlaku a vyřešily si nejdůležitější pokyny s paní Martínkovou a panem Rajou. Hned poté jsme se s vidinou blízkého oběda vydaly na cestu. Neušly jsme snad
ani kilometr a už jsme byly nuceny zastavit. Musely jsme totiž nutně dolít vodu toulavým kočkám.
Poté, co jsme se od nich konečně odtrhly, pokračovaly jsme směrem do Třemošnice. Prošly jsme kolem pěkného kostela a narazily na řeku Doubravu, ve které jsme se samozřejmě musely vyrochnit - někteří nechtěně. 
Po obědě, když jsme s mírným časovým skluzem došly do Třemošnice, se k nám přidaly zbylé dvě členky naší expedice – Anežka Marková a Sofie Zakrevskaya.
Z Třemošnice jsme se vydaly v plné síle i počtu a rychle zdolaly vzdálenost která nás dělila od místa přespání, kterým byl turistický přístřešek pod romantickou zříceninou hradu Lichnice. 
Když jsme dorazily, nejdříve jsme se utábořily, uvařily si večeři a prohlédly hrad, tedy to, co z něj zbylo. 
Ráno jsme se okolo páté probudily (díky jednomu velice hlučnému ptákovi), uvařily vodu na kaši a po sbalení všech odpadků jsme vyrazily vstříc Heřmanovu Městci.   
Bohužel, jsme se již po necelých dvou kilometrech musely rozdělit, protože jedné z nás bylo špatně od žaludku. Tím pádem jsme tři z nás šly trochu kratší trasu, kterou jsme si nakonec stejně prodloužily kvůli mokré trávě a stavu našich bot.  
Druhá část naší výpravy šla plnou trasu, na které jsme se setkaly s divokými prasaty. Svoji delší trasu jsme si kvůli nim nakonec ještě více prodloužily. Po chvíli bloudění a čvachtání ponožek v mokrých botách se nám podařilo dojít do Heřmanov Městce kde jsme se všichni znovu sešly. Po občerstvení v útulnékavárně následoval odjezd z autobusového nádraží a po necelých dvou hodinách už všichni byli v pořádku doma.

Žaneta Valentová KB

Aktuální informace

01.07.2022

Každé pondělí 9 - 11 hodin

Významní absolventi

Mirek Smíšek

Mirek Smíšek OBE (2. 2. 1925-19. 5. 2013), český rodák a světově proslulý keramik, studoval po krátký čas na (tehdy Reálném) Gymnáziu Nymburk.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 14 %
Wayne Gretzky 18 %
Milton Berle 10 %
John Schaar 44 %
Napoleon Hill 14 %
Celkový počet hlasů: 79
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Reformy v Makedonii

23. únor 1903

Turecký sultán schválil rakousko-uherský plán reforem v Makedonii.

Nejčtenější

27.07.2022

Prázdniny jsou ve své polovině a jako vždy touto dobou vybíráme motto, které nás bude provázet celý školní rok. Výsledné motto bude opět stanoveno podle výsledků ankety, kterou vám dnes předkládáme. Na výběr jsou opět zajímavé myšlenky zajímavých osobností. Ta, která získá největší podporu, se stane mottem našeho gymnázia.

 

Hlasovat můžete v anketě, kde jsou motta uvedena pouze jménem autora.

 

Zde jsou v plném znění: 

 

  1. Cornell Woolrich

Je lepší zemřít pro něco než žít pro nic.

  1. Wayne Gretzky 

Vždycky se snažím bruslit tam, kde puk bude, ne tam, kde byl. 

  1. Milton Berle

Pokud příležitost neklepe, postav dveře. 

  1. John Schaar

Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.

  1. Napoleon Hill

Nečekejte. Ten pravý čas nikdy nepřijde.

 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu