Brighton - jazykový pobyt

29.04.2024
Brighton - jazykový pobyt

Od neděle 21. 4. do neděle 28. 4. proběhl jazykový pobyt, kterého se účastnili studenti gymnázia z Tercie A a Kvarty A.
     

První den zájezdu se skupina autobusem přepravila přes Německo, Belgii a Francii až k ránu dalšího dne do přístavu v Calais, kde jsme nastoupili na trajekt, který nás převezl do Doveru.
Následoval zajímavý celodenní program v přístavním městečku Portsmouth v podobě projížďky na lodi okolo přístavu, prohlídka moderní Spinnaker Tower a návštěva působivého muzea nejmilejší lodi krále Jindřicha VIII., a to tedy Mary Rose. Navečer se studenti rozdělili do hostitelských rodin, kde měli konečně možnost si skutečně popovídat s rodilými mluvčími.

Po dobu následujících čtyř dopolední se všichni scházeli na místě srazu okolo osmé hodiny a zamířili autobusem do města Worthing na ranní vyučování, které probíhalo ve třech skupinách a trvalo od devíti hodin do jedné hodiny odpoledne. Zdejší učitelky měly pro žáky připravené promyšlená a zábavná témata a úkoly na zlepšení všech okruhů jazykových schopností, ať už to byly jednodušší prezentace před ostatními, scénky, menší slohové práce nebo aktivní společenské soutěže v anglickém jazyce.

V odpoledních hodinách studenti průběžně navštívili rybářské a historicky slavné městečko Hastings společně s tamějším interaktivním muzeem pašeráctví. Opět, a tentokrát mnohem blíže než půvabné křídové útesy v Doveru, jsme si vychutnali útesy hned navazující na okouzlující údolí a oblázkovou pláž pod skalními útvary Seven Sisters a hrad Hever Castle obklopený magickými zahradami se dvěma bludišti a proslavený díky královně Anně Boleynové.

Těsně před odjezdem do „malého Londýna“ nebo-li Brightonu měli studenti o chvilku kratší vyučování za účelem uskutečnění slavností ceremonie při předávání certifikátů o úspěšném absolvování jazykového kurzu ve Worthing.

Po příjezdu do Brightonu jsme navštívili nádherné podmořské akvárium SEA LIFE a velkolepou, luxusní, tehdy také novodobou, bývalou královskou rezidenci Jiřího IV. Royal Pavilion.

Vrcholem této výpravy byl samozřejmě celý poslední den strávený v Londýně. Po rozloučení s rodinami se studenti vydali autobusem až k Londýnské O2 Aréně, odtud jsme pluli lodí okolo celosvětově známých staveb jako Tower Bridge, The Globe Theatre, Tate Modern, London Eye a ovšemže i Big Ben a Houses of Parliament. Od nejslavnější věže jsme pak dále pokračovali k Westminsterskému opatství přes Downing Street a St. James' Park až k dnešnímu sídlu krále Buckinghamskému paláci.

Odtud jsme dále pokračovali kolonádou k památníku krále Jiřího VI. a jeho manželky královny Alžběty, přes Trafalgarské náměstí, okolo Národní Galerie až na Leicesterské náměstí, odkud byla možnost pokračovat na Piccadilly Circus nebo do čtvrti Soho. 

Po obědové pauze se zamířilo na londýnské metro, kterým se všichni studenti zpátky přepravili k O2 Aréně, odkud okolo šesté hodiny vyrazil autobus směrem zpátky do Nymburka. 

Z naší strany, jakožto účastníků zajezdu, bychom moc rádi věnovali velké díky všem organizátorům této akce, díky kterým se celý pobyt vůbec uskutečnil, neboť jsme si ho všichni, ačkoliv třeba každý jiným způsobem, nezapomenutelně užili.


Sofie Chodymčuková, 3TA

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Hana Burianová

Hana Burianová (*1986), rozená Miškovská, někdejší tisková mluvčí prezidenta Miloše Zemana, maturovala na Gymnáziu Nymburk v roce 2005.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Hayova-Varillova smlouva

18. listopad 1903

Spojené státy a Panama uzavřely Hayovu-Varillovu smlouvu, který zaručila USA všechna práva ke stavbě, provozu a ochraně průplavu.

Nejčtenější

23.06.2024

Ve čtvrtek 20.6. 2024 se všichni výtvarníci prvního a druhého ročníku zúčastnili výtvarné exkurze do Národní galerie ve Veletržním paláci. Jako doprovod s námi jeli prof. Haníková, Plaňanská, Grusová, Kolbábek. Pro první ročník byla připravena komentovaná prohlídka Umění dlouhého století 1796 – 1918, pro druhý ročník Konec černobílé doby 1939 – 2021.

celý článek
25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.