Basketbal dívek středních škol

14.03.2012
Basketbal dívek středních škol

Pouze tři družstva se přihlásila do okresního kola basketbalu dívek středních škol. Ve středu 14. 3. 2012 se v hale BIOS v Nymburce utkala děvčata z Gymnázia Nymburk, Gymnázia Poděbrady a Hotelové školy Poděbrady.

V prvním utkání si dívky naší školy s chutí zastřílely v duelu s HŠ Poděbrady, kterou porazily vysokým rozdílem 95 : 25. Jenom o trochu vyrovnanější průběh mělo poděbradské derby. Mělo se tedy rozhodnout v souboji dvou gymnázií. Po velmi vyrovnané první polovině, která skončila nerozhodně 28 : 28, se hráčkám naší školy podařil vstup do druhého dějství (11 : 0) a tento rozdíl ve skóre vydržel až do konce utkání   –     56 : 47. Gratulujeme!!!

            Naše družstvo odehrálo oba zápasy pouze v šesti ve složení:

Borovenová Nella, Friedelová Anna, Hamplová Monika, Janoušová Hana, Vosejpková Radka a Žampová Karolína. Všem dívkám patří veliký dík za jejich bojovnost a basketbalový um, který posunul děvčata do dalšího kola soutěže, kterým je eliminace. Ta bude odehrána již příští úterý 20. 3. 2012 v Mladé Boleslavi.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

prof. Ing. Dr. Miroslav Kutílek

Absolvoval v roce 1946.

Narodil se v r. 1927 v Trutnově. Vystudoval Stavební fakultu ČVUT, byl vedoucím katedry meliorací.

Svět v roce založení školy

Stávka na dráze

6. dubna 1903

Všeobecná stávka železničářů v Nizozemsku

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!