21. ročník Školní streetballové ligy - registrace

21. ročník Školní streetballové ligy - registrace

     Tradiční streetový turnaj vstupuje do své třetí dekády a tak si v příloze můžeme připomenout vítěze jednotlivých ročníků. Možná na fotkách poznáte hráče, kteří hrají či hráli KNBL, možná v historickém archivu objevíte i basketbalistu, který si jako první Čech zahrál NBA - určitě na nich budou, ale převládat basketbalisti jejichž výkonnost nikdy nedosáhla ani krajské úrovně a právě ti tvořili a tvoří základnu, bez které by celá soutěž již dávno zanikla. A proto je tu výzva pro všechny amatéry i profíky, aby dali dohromady alespoň tří členný tým a přihlásili se do 21. ročníku Školní streetové ligy (podrobnosti k turnaji včetně přihlášek byly rozeslány všem studentům).

Zobrazeno: 4890x

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

JUDr. Karel Ruml

Absolvoval v roce 1947.

Narodil se 25. 6. 1928 v Praze. Dětství a mládí prožil v Nymburce, ve vile na Zálabí v bývalé ulici Tomáše Černého (dnes Kolínská ulice).

Svět v roce založení školy

A. Balfour

8. červenec 1903

Německé listy citovaly řeč britského ministerského předsedy Arthura Balfoura: 

Nejčtenější

14.07.2026

Úřední hodiny školy jsou každé pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

celý článek
20.07.2026

Stále lepší gymnázium pro naše studenty i učitele! 🦸

S radostí oznamujeme, že na Gymnáziu Bohumila Hrabala v Nymburce realizujeme projekt Rozvoj Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce, který je financovaný z Operačního programu Jan Amos Komenský (OP JAK) pod záštitou MŠMT. 🎓

Co to v praxi znamená a na co se můžete těšit?

celý článek