Republikové finále v basketbalu - Klatovy

18.01.2011
Republikové finále v basketbalu - Klatovy

Po úspěšném okresním a krajském kole v basketbalu vyhráli studenti našeho gymnázia také kvalifikaci na republikové finále. Ta byla pořádána v listopadu v Trutnově. Soutěž byla vypsána pro chlapce narozené  v roce 1994 – 1996.
V termínu 18. - 20. ledna se vydali hráči našeho gymnázia do Klatov, kde se konalo REPUBLIKOVÉ FINÁLE.

Tohoto turnaje se zúčastnilo pět vítězů kvalifikací a pořádající družstvo. Tato družstva byla rozdělena do dvou tříčlenných skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Do semifinále postoupila z každé skupiny první dvě družstva.
Družstvo Gymnázia Nymburk reprezentovali hráči:
Ondřej Horák, David Kachel, Martin Vaněk, Jan Mareš, Jan Zahrádka, Tomáš Vančura, David Velechovský,  Dan Říha,  Jan Křepela a Adam Kovář.
Oproti kvalifikaci chyběl Jakub Plachý.
V prvním zápase  v úterý odpoledne bylo naším soupeřem družstvo Gymnázia Domažlice. Přestože v půli jsme prohrávali pouze o 3 body, celkový výsledek byl horší –  prohra 51:79.  Ve středu v 8:00 jsme nastoupili proti domácím hráčům z Klatov. Tentokrát jsme byli výrazně lepší a zaslouženě jsme vyhráli 76:34. Po těchto výsledcích jsme postoupili ze skupiny do semifinále, ve kterém jsme se odpoledne střetli s hráči Brna. Výborná zónová obrana nebyla podpořena přesnou střelbou – prohráli jsme 64:28. Ve druhém semifinále zvítězili hráči Domažlic nad Děčínem 69:61.
Ve čtvrtek ráno jsme bojovali o 3.místo s Děčínem. V zápasu jsme dokázali zopakovat výbornou hru v obraně, ale střelba opět nevycházela. Zajímavostí zápasu je výsledek druhé čtvrtiny 4:1 v náš prospěch. Celkem jsme ale prohráli o 4 body 30:26. Obsadili jsme tedy v republikovém finále 4. místo, za které patří všem hráčům veliký dík a blahopřání.
Finále byla jasnou záležitostí hráčů Brna, kteří v souboji s Domažlicemi vyhráli 74:41.

Jiří Hybler

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

škpt. Jindřich Šilhánek

Škpt. pěchoty Jindřich Šilhánek (24. 2. 1898-9. 5. 1945), voják, legionář, odbojář za 2. světové války, maturoval v roce 1916.

Svět v roce založení školy

Smrt Theodora Mommsena

1. listopad 1903

Zemřel Theodor Mommsen (*30. 11. 1817), německý historik.

Nejčtenější

27.05.2026

Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce hledá od školního roku 2026/2027 nové učitele a učitelky pro výuku na nižším i vyšším gymnáziu.

celý článek
26.05.2026

Studentský parlament Gymnázia Bohumila Hrabala Nymburk pořádá Majáles 2026 – jednu z největších studentských akcí v České republice. Letos se vracíme po roční pauze a chystáme se to udělat pořádně.
Akce se koná v sobotu 30. května 2026 od 13:45 do půlnoci pod nymburskými hradbami. Vstup je pro všechny zcela zdarma.

celý článek
27.05.2026
Naše učitelka informatiky Lenka Vojtěchová převzala ocenění za pedagogickou činnost v rámci republikového finále soutěže HAXAGON Skirmish Czech Republic 2026, které se konalo 14. května 2026. Ocenění jí předal ministr školství Robert Plaga.Toto ocenění je významným uznáním její práce v oblasti rozvoje studentů v informatice, programování, kybernetické bezpečnosti a moderních technologií.
celý článek