Mistři streetu 2011 - Gymnázium Mělník

Mistři streetu 2011 - Gymnázium Mělník

GYMNÁZIUM MĚLNÍK = 8 VÝHER = 1.MÍSTO

Semifinále

Without Name - Sněhurka a 7 trpaslíků = 11:11 (0:2 po trestných hodech)

Gymnázium Mělník - Kofoláčci = 20:8

O 3.místo

Without Name - Kofoláčci = 8:20

FINÁLE

Gymnázium Mělník - Sněhurka a 7 trpaslíků = 20:10

Školní streetballová liga 2011 - konečné pořadí

1. Gymnázium Mělník

2. Sněhurka a 7 trpaslíků

3. Kofoláčci

4. Without Name

5. Profesoři

6. Harlem CHeatmasters

7. All Stars

     Finálový den streetové ligy přinesl řadu zajímavých momentů a jedno nefalšované drama v úvodním semifinále. Tým Sněhurky a 7 trpaslíků nastoupil proti Without name a hned od počátku bylo patrné, že se jedná o velmi vyrovnané týmy, vždyť v základní části vyhráli Without Name až v samotném závěru 15:13 a i v semifinále by se dalo sázet na výhru jednoho z týmů jen s velkým rizikem. Bylo to utkání, ve kterém se tým Without Name nemohl opřít o hru Jirky Szity (pobyt v USA) a i přesto, že třetí do party k Danovi a Karolíně Honza Brzák bojoval seč mu síly stačily a mnohdy svými "přízemními" kousky motal hlavu soupeře, měla více ze hry Sněhurka, která 15 sekund před koncem vedla o 2 body a už už sahala po finálové účasti. V ten moment vzal vše do svých rukou Dan Říha, který na rozpáleném hřišti vystřelil veledůležitou trojku o desku, která 9 sekund před koncem zápasu znamenala remízu 11:11 a historicky první rozstřel v dějinách Školní streetové ligy. Házelo se z čáry trestného hodu a poté, co byla Sněhurka 2xúspěšná, ležela ta největší tíha zodpovědnosti na Honzovi Brzákovi, který bohužel pro Without Name neuspěl a tak bylo rozhodnto - Sněhurka do finále, Without Name čekal zápas o 3.místo. Druhé semifinále pak jednoznačným výsledkem opanovala parta Gymnázia Mělník, která Kofoláčkům dovolila pouze 8 bodů a svým dvacátým bodem ukončila zápas již v 15.minutě. Kuriózně stejným výsledkem 20:8 skončil i zápas o třetí místo, ve kterém Dan-Karolína-Honza již nestačili asi i fyzicky na Kofoláčky, které svými 13 body dovedl k bronzovým medailím Honza Mareš. Finále po delší době přineslo zcela jednoznačný průběh a zasloužený titul pro Gymnázium Mělník, které vyhrálo nad Sněhurkou 20:10 a mohlo tak pozvednout nad hlavu putovní pohár pro vítěze za rok 2011. 

     Závěrem bych ještě poděkoval skvělým moderátorům (Matějovi Sýkorovi a Tomáši Friedelovi), kteří svými glosami opět nezklamali a výrazně pozvedli úroveň FINAL FOUR.  Poděkování zaslouží i všichni hráči, kteři svým vystupováním přispěli k pohodovému průběhu celé dvouměsíční soutěže - vždyť slovo faul zaznělo ve všech 25 zápasech pouze 16x, což je jen stěží uvěřitelný historický rekord. Díky také všem, kteří mi pomohli uspořádat závěrečný den (Matěj Šípek-aparatura, Katka Henclová a Tereza Rychetská - fotodokumentace + každý kdo přinesl či odnesl židli či lavičku).

     Takže příští rok se opět těším na všechny ty, kteří podobně jako Michal Ježdík tvrdí, že obroučka vytváří ten nejkrásnější otvor na světě při 9.ročníku Školní streetové ligy, jehož začátek je naplánován na duben 2012.

Aktuální informace

01.07.2022

Každé pondělí 9 - 11 hodin

Významní absolventi

genmjr. Josef Jaške

Genmjr. Josef Antonín Jaške (31. 3. 1913-20. 6. 2001), letec a 1. český velitel 313. perutě RAF, absolvoval v roce 1931.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 17 %
Milton Berle 10 %
John Schaar 44 %
Napoleon Hill 13 %
Celkový počet hlasů: 107
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Pomník Husa

5. červenec 1903

V Praze na Staroměstském náměstí byl položen základní kámen k pomníku M. Jana Husa.

Nejčtenější

27.07.2022

Prázdniny jsou ve své polovině a jako vždy touto dobou vybíráme motto, které nás bude provázet celý školní rok. Výsledné motto bude opět stanoveno podle výsledků ankety, kterou vám dnes předkládáme. Na výběr jsou opět zajímavé myšlenky zajímavých osobností. Ta, která získá největší podporu, se stane mottem našeho gymnázia.

 

Hlasovat můžete v anketě, kde jsou motta uvedena pouze jménem autora.

 

Zde jsou v plném znění: 

 

  1. Cornell Woolrich

Je lepší zemřít pro něco než žít pro nic.

  1. Wayne Gretzky 

Vždycky se snažím bruslit tam, kde puk bude, ne tam, kde byl. 

  1. Milton Berle

Pokud příležitost neklepe, postav dveře. 

  1. John Schaar

Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.

  1. Napoleon Hill

Nečekejte. Ten pravý čas nikdy nepřijde.

 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu