5.kolo - Sněhurka a 7 trpaslíků si řekla o Final Four

04.06.2011
5.kolo - Sněhurka a 7 trpaslíků si řekla o Final Four

Jednoznačně nejlepší podívaná v letošním ročníku streetové ligy byla k vidění první červnový pátek na hřišti ve dvoře gymnázia. Třikrát se prala o body Sněhurka a 7 trpaslíků, přičemž 2x úspěšně. Gymnázium Mělník nezávahal a i bez Ondry Horáka dvakrát zvítězil a stále potvrzuje roli největšího favorita soutěže (výsledky viz.Studenti-streetball-tabulka)

Kromě Profesorů se představily všechny týmy, které ještě zbyly v soutěži a bez nadsázky by se dalo 5.kolo označit za předčasné Final Four. K prvnímu utkání nastoupili Kofoláčci proti maturantům a většinu utkání byli lepším týmem. To, že výsledné skóre vyznělo o bod pro maturanty rozhodlo posledních 10 sekund, ve kterých dal Jakub Michálek trojku a otočil tak stav z 11:12 na 13:12 pro Sněhurku a 7 trpaslíků. Dramatická podívaná pokračovala i ve druhém utkání, ve kterém se maturanti museli sklonit před hráčským uměním tříčleného týmu Without Name (Dan, Jirka a Karolína). Stejná taktika maturantů tentokrát k úspěchu nevedla a tým Without name vyhrál 15:13. Poslední zápas pak maturanti opět zvládli a vyhráli 20:15 nad týmem Harlem CHeatmasters. Na koši číslo 2 odehrálo dva zápasy Gymnázium Mělník a i když rozdíl ve skóre nebyl tak veliký, tak jak Kofoláčci (19:15), tak Without name (20:15) na největší favority nestačili.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc.

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc., (*1951), místopředseda Akademie věd ČR, kvantový a výpočetní chemik, který se zabývá vývojem nových léků a organizační prací ve vědě, maturoval na našem gymnáziu v r. 1969.

Svět v roce založení školy

Zemřel F. J. Studnička

21. únor 1903

F. J. Studnička – vysokoškolský profesor na pražské technice a univerzitě – byl autorem základní práce O determinantech, třísvazkové Vyšší matematiky a dalších děl.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!