Výsledky Historiády 2011

29.04.2011
Výsledky Historiády 2011

Historiáda 2011 se uskutečnila na Gymnáziu J. Ortena v Kutné Hoře. Gymnázium Nymburk reprezentoval tým ve složení Vojtěch Vejvoda (1PA), Vít Špicar (2SA), Bořivoj Kolář (3TB) a Adéla Havelková (4KA).

Soutěžící a jejich pedagogy čekal zajímavý program. Společně navštivili Malešov, hrad Sion, důl Osel, Kostnici a katedrálu v Sedlci. V rámci soutěže se studenti utkali nad soutěžním protokolem, ročníkovými úkoly a poslední ztečí.

Výsledky pro náš tým byly potěšující a ve velké konkurenci jsme obsadili 8. místo z 12 gymnázií a 9. místo celkově z 27 škol.

Všichni se v průběhu dvou dní řidili heslem "Kdo přejde po mostě minulosti s hrdostí a pokorou, najde na jeho konci moudrost."

Pro čtenáře zde máme otázku z protokolu: "Co mají společného sumerský chrám, katedrála Sv. Ducha v Hradci Králové a bytovka z 50. let 20. století?"

Balejová Marta

Absolvovala v roce 1972.

Patří mezi nejvýznamnější současné šansoniérky, které se v České republice profesionálně zabývají tímto specifickým hudebním žánrem.

Nový arcibiskup z Canterbury

12. únor 1903

V Canterburské katedrále byl slavnostně uveden do úřadu nový primas anglikánské církve.