Úspěchy studentů Gymnázia Nymburk v chemické olympiádě

Úspěchy studentů Gymnázia Nymburk v chemické olympiádě

CHEMICKÁ OLYMPIÁDA

Okresní kolo Chemické olympiády kategorie D se konalo již tradičně na našem gymnáziu.  Účast žáků ze základních škol a gymnázií nymburského okresu byla velmi malá, ale větší než loni.  Z celkového počtu šesti žáků byli dva z Gymnázia Nymburk, Bohumil Vrbík a Jakub Vojáček, a vůbec nedopadli špatně. Umístili se na prvním a čtvrtém bohužel nepostupovém místě. Za hladký průběh teoretické i praktické části bych chtěla poděkovat svým dvěma asistentům, žákům vyššího gymnázia, Jakubu Kubečkovi a Danu Gromadovi. Oba tito žáci se aktivně zúčastnili školního kola ChO v kategorii B a zvítězili. V současné době netrpělivě čekají na pozvání do Prahy, kde se utkají se svými soupeři v krajském kole ChO někdy v květnu.

Vítěz okresního kola ChO nejnižší kategorie D, Bohumil Vrbík, žák 4KA Gymnázia Nymburk, postoupil do krajského kola CHO, jež se konala v pondělí 4. dubna 2011 na Pedagogické fakultě UK v Praze. Z 28 žáků bylo pouze 10 úspěšných řešitelů, což vypovídá o vysoké náročnosti úkolů krajského kola CHO. Náš „Bohoušek“ se umístil na krásném 5. místě. Od třetího místa ho dělil pouze jeden jediný bod. Tak třeba příště. Blahopřejeme.

Jakub Kubečka, náš zkušený chemik, vyhrál krajské kolo ChO v kategorii A (lépe bych to nesvedla) a postoupil do národního kola ChO, kde skončil jako úspěšný řešitel na pěkném 16. místě. Dále se dostal do užšího výběru, takového semifinále, které by rozhodlo o postupu do mezinárodního kola ChO. Jakub sice tady vypadl, ale podle jeho slov to dobře dopadlo, protože vlastně nechtěl postoupit do mezinárodního kola, které se uskuteční letos v Turecku, ale rád by vyhrál až příští rok a letěl raději do Ameriky. Tak uvidíme.

Jakub nepropadá panice a stále se intenzivně učí chemii a připravuje se na krajské kolo ChO nižší kategorie, kategorie B.

Děkujeme všem zúčastněným za vzornou reprezentaci naší školy v různých kategoriích Chemické olympiády.

Aktuální informace

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

prof. RNDr. Josef Koštíř

Absolvoval v roce 1925.

Profesor Koštíř se narodil 25. 3. 1907 v Hroněticích u Nymburka. Po válce působil jako asistent a pak jako docent na Ústavu organické chemie Přírodovědecké fakulty Karlovy univerzity. 

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

První Ford

19. červenec 1903

V Detroitu se začaly prodávat první automobily z továrny Henryho Forda. (Model A stál 950 dolarů.)

Nejčtenější

07.10.2021

Po jedenapůlroční přestávce způsobené pandemií přivítáme v naší škole jako hosta další alumni besedy absolventku školy paní Mgr. Janu Smolíkovou z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Protože se věnuje geografii, životnímu prostředí a již vícekrát navštívila Antarktidu, bude její povídání především o tomto sedmém a zároveň nejchladnějším dílu světa.

celý článek
27.09.2021
22. září jsme byly pozvány na Paralympiádu speciální školy v Poděbradech, která se konala v rámci oslav 100 let výročí založení.
 
 
celý článek
26.09.2021

Ve čtvrtek 23.9.2021 se do Prahy vypravili i naši francouzštináři z obou septim. Jejich návštěva měla několik cílů. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu