Krajské kolo chemické olympiády

03.12.2010

Ve 47. ročníku krajského kola chemické olympiády v kategorii A, jež se konala v Praze v pátek 3. prosince 2010 na katedře chemie Pedagogické fakulty University Karlovy, zvítězil student 3. ročníku vyššího Gymnázia Nymburk, Jakub Kubečka (18).

Blahopřejeme a budeme držet palce i v národním kole chemické olympiády, která se bude konat ve dnech 24. – 27. 1. 2011 na Vysoké škole chemicko-technologické v Pardubicích.

Mgr. Marie Stojarová, učitelka chemie

doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc.

Doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc., (*18. 12. 1953), imunoložka, viroložka botanička a biochemička, bývalá dlouholetá vedoucí Laboratoře virologie Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR, absolvovala na nymburském gymnáziu v roce 1973 ještě pod svým dívčím jménem Noemi Nováková.

Ritchie: náklady na jihoafrickou válku a čínskou expedici

23. duben 1903

Britský ministr Charles Th. Ritchie zveřejnil spolu s rozpočtem na rok 1903/1904 (143 954 000 liber šterlingů) náklady na jihoafrickou válku a čínskou expedici: