Vlajka pro Tibet

Vlajka pro Tibet

Studenti semináře mezinárodních vztahů se připojili k celosvětové akci VLAJKA PRO TIBET.

     Již 6.rokem se naši studenti připojují k celosvětové akci Vlajka pro Tibet. Tato kampaň vznikla v polovině 90.let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. Česká republika se ke kampani připojuje pravidelně od roku 1996 a v loňském roce ji podpořilo 364 obcí, měst, městských částí nebo krajů. Bohužel Nymburk mezi ně ani letos patřit nebude (letos se radní ani zastupitelé touto otázkou nezabývali; vloni návrh neprošel v hlasování v zastupitestvu města). Osobně jsem tedy velmi rád, že nymburské gymnázium skrze své studenty doslova o do písmene drží prapor, kterým ukazuje, že ji  otázka lidských práv v této části světa není lhostejná.

Aktuální informace

27.03.2026

se konají ve čtvrtek 9/4 od 10:30 hod v přízemí v učebně č.29. Časový rozvrh na vyžádání na: drahotova@gym-nymburk.cz

27.03.2026

Třetí letošní alumni beseda s významným absolventem naší školy prof. Holým proběhne v Městské knihovně 9. dubna 2026 od 17.30 hodin.

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

prof. RNDr. Josef Koštíř

Absolvoval v roce 1925.

Profesor Koštíř se narodil 25. 3. 1907 v Hroněticích u Nymburka. Po válce působil jako asistent a pak jako docent na Ústavu organické chemie Přírodovědecké fakulty Karlovy univerzity. 

Svět v roce založení školy

Zemřel F. J. Studnička

21. únor 1903

F. J. Studnička – vysokoškolský profesor na pražské technice a univerzitě – byl autorem základní práce O determinantech, třísvazkové Vyšší matematiky a dalších děl.

Nejčtenější

08.03.2026

Po úspěšných předchozích ročnících vzájemných studentských výměn pokračuje spolupráce s naší partnerskou školou Lycée Henri Vincenot z burgundského Louhans i letos. V týdnu od 1. do 6. března naše gymnázium hostilo skupinu 20 francouzských studentů a 2 jejich učitele.

celý článek
13.03.2026

DOPLNĚNY FOTOGRAFIE A ODKAZY NA VIDEOOBHAJOBY Školní přehlídka prací 48. ročníku Středoškolské odborné činnosti (SOČ) proběhla na naší škole v úterý 10. března 2026 odpoledne. (Protože bylo letos přihlášeno velké množství soček, pět z nich bylo obhajováno už v předtermínu v pátek 6. března.) Děkujeme Městu Nymburk a Rodičovskému sdružení gymnázia za upomínkové předměty pro sočkaře, členům porot za jejich práci, fotografovi Edgarovi za obrazovou dokumentaci soutěže i slavnostního vyhlášení výsledků.

celý článek
20.03.2026

Ve čtvrtek 19. 3. hostilo naše gymnázium jako každý rok krajské kolo Olympiády ve francouzském jazyce. Kromě organizační stránky nám soutěž přinesla i velmi pěkné zprávy. Naši studenti zvítězili ve třech kategoriích a postupují do ústředního kola.

celý článek