Národní setkání k matematické gramotnosti

06.04.2011

Ve středu 6. dubna se konalo v ústředí České školní inspekce v Praze národní setkání k výsledkům inspekční činnosti v oblasti matematické gramotnosti. Jednalo se již o druhé podobnou akci v režii ČŠI, tou první bylo setkání, které hodnotilo výsledky inspekčního šetření školních vzdělávacích programů.

Tzv. matematická gramotnost je jedním ze žhavých témat, které úzce souvisí se sledovaným poklesem výsledků českých žáků v mezinárodních testech (PISA, TIMMS). Nejlepších výsledků dosahovali ve všech podobných šetření žáci víceletých gymnázií, i když i mezi nimi jde pozorovat poměrně velké rozdíly. Výsledky jiných typů škol byly mnohdy hodně kritické. Je potěšitelné, že si i naše gymnázium přes výrazně nepříznivý demografický vývoj a stále se zužující okruh potenciálních uchazečů o studium dokáže udržet potřebnou kvalitu.

Přesto setkání splnilo očekávání účastníků pouze z části. To potřebné – tedy konkrétní zjištění, komentáře k nim a návrh kroků, které by vedly k nápravě, se přítomní nedozvěděli… Podle slov ústřední školní inspektorky paní Olgy Hofmannové to překračuje rámec působnosti inspekce. S inspekční zprávou je možné se seznámit na stránkách České školní inspekce.

Aktuální informace

01.07.2022

Každé pondělí 9 - 11 hodin

Významní absolventi

Absolvovala v roce 1941 s rodným příjmením Leišová.

Narodila se 19. 1. 1922 ve Všejanech a zemřela v r. 1985 v Praze.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 17 %
Milton Berle 10 %
John Schaar 44 %
Napoleon Hill 13 %
Celkový počet hlasů: 107
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Nafukování trustů

Americký Kongres schválil zákon omezující tzv. nafukování trustů tím, že rozšiřování trustů podléhá rozhodnutím generálního prokurátora. 

Nejčtenější

27.07.2022

Prázdniny jsou ve své polovině a jako vždy touto dobou vybíráme motto, které nás bude provázet celý školní rok. Výsledné motto bude opět stanoveno podle výsledků ankety, kterou vám dnes předkládáme. Na výběr jsou opět zajímavé myšlenky zajímavých osobností. Ta, která získá největší podporu, se stane mottem našeho gymnázia.

 

Hlasovat můžete v anketě, kde jsou motta uvedena pouze jménem autora.

 

Zde jsou v plném znění: 

 

  1. Cornell Woolrich

Je lepší zemřít pro něco než žít pro nic.

  1. Wayne Gretzky 

Vždycky se snažím bruslit tam, kde puk bude, ne tam, kde byl. 

  1. Milton Berle

Pokud příležitost neklepe, postav dveře. 

  1. John Schaar

Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.

  1. Napoleon Hill

Nečekejte. Ten pravý čas nikdy nepřijde.

 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu