Mezinárodní zkoušky z francouzského jazyka na gymnáziu Nymburk

06.12.2010

Ve dnech 6. a 7. prosince se naše škola stala se svolením Velvyslanectví Francouzské republiky v Praze a pod patronací Alliance française v Pardubicích zkušebním centrem mezinárodních zkoušek z francouzského jazyka DELF scolaire.
Celkem se u nás ke zkouškám přihlásilo 45 zájemců o složení zkoušek prokazujících jednu ze čtyř jazykových úrovní popsaných ve Společném evropském referenčním rámci jazyků (SERRJ). 15 studentů skládalo zkoušku úrovně A1, 24 zájemců zkoušku A2 a 6 jazykovou zkoušku úrovně B1.

Možnost složit zkoušku za zvýhodněné zápisné využili kromě našich studentů rovněž studenti z Hotelové školy v Poděbradech, gymnázia v Čelákovicích a gymnázia v Kolíně.
V celé republice se ve stejném termínu ke zkouškám zapsalo více než 500 studentů základních a především středních škol.
Výsledky budou uchazeči znát na počátku nového roku.
Chtěli bychom poděkovat vedení školy za podporu při organizaci zkoušek a všem kolegům za porozumění a vstřícnost při komplikacích způsobených organizací zkoušek v prostorách školy.

Lucie Prokešová, Pavel Kotyza a Stéphane Castagnie

Mgr. Jana Smolíková

Mgr. Jana Smolíková, geografka, cestovatelka, polárnice a environmentalistka, která už třikrát v rámci vědeckého pobytu navštívila Antarktidu, maturovala na naší škole v roce 2001.

Tour de France

1. červenec 1903

Když se v časných ranních hodinách v Paříži rozjelo 60 cyklistických profesionálů k okružní jízdě po Francii, málokdo tušil, že se zrodil později nejpopulárnější silniční závod světa – Tour de France.