Ekoden aneb Různost pohledů

17.02.2011

Letošní ekoden na téma Trvale udržitelný život proběhl formou spolupráce s nymburským muzeem. Byl rozdělen na dvě části, první se konala v prosinci, druhá část pak v polovině února.

Součástí prosincového programu byla výstava fotografií Bertranda (letecké snímky různých částí světa) s navazujícími aktivitami o energiích a dílnička k výstavě D. Urbánkové (výrobky z přírodního i odpadního materiálu). Ve škole se žáci věnovali ladn-artu, z přírodních materiálů vytvářeli scenérie a využitý materiál pak zkoumali pod mikroskopem. Měli tak jedinečnou možnost porovnat svět z makroskopického a mikroskopického hlediska.

Ústřední částí únorového ekodne se stalo promítání filmu Home. Před filmem a po něm probíhal další program - pro každou třídu návštěva muzea (fotografie Bertranda), procházka s pozorování vodních ptáků a program ve škole. Žáci měli možnost vybírat z této nabídky:

  • Simulační hra BEO
  • Výukový program Komu chutná prales
  • Mikrosvět (mikroskopování a focení)
  • Desková hra Ekopolis
Ke stažení
ikonaRozpis ekodne

Aktuální informace

30.11.2025

středa 14/1 od 14 do 16 hod

- informační schůzky:

14:15, 14:45, 15:15

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

 

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou)

Významní absolventi

PhDr. Jana Vojtěšková, CSc.

PhDr. Jana Vojtěšková, CSc. (*7. 6. 1958), rozená Vyšohlídová, muzikoložka, maturovala na nymburském gymnáziu v roce 1977. Pracuje jako kurátorka a vědecká pracovnice v Národním muzeu - Českém muzeu hudby v Praze.

Svět v roce založení školy

Kartuziánský řád

29. duben 1903

Dlouhotrvající rozepře mezi francouzskou vládou a řeholními řády, zvláště kartuziány, vyvrcholily v první polovině roku 1903:

Nejčtenější

11.11.2025

Víkend 7.–9. listopadu 2025 se nesl v duchu přátelské atmosféry a opravdového pracovního nasazení. Celkem 12 brigádníků se sešlo na chatách RSG v Rokytnici nad Jizerou, aby společně připravili oba objekty na nadcházející dlouhou zimní sezónu.

Během víkendu se podařilo splnit všechny stanovené cíle a úkoly. Na obou chatách nyní září nově nasvícené štíty, které přidávají horským budovám na kráse.

Velké poděkování patří všem účastníkům z řad profesorského sboru i rodičů, kteří svým nasazením a chutí do práce významně přispěli k úspěšnému průběhu celé akce.

Michal Hrstka - správce chat 

celý článek
07.11.2025

Dne 7. listopadu se náš dívčí školní tým vydal do Hostinného na kvalifikační turnaj na Mistrovství České republiky ve volejbale středních škol.

celý článek
09.11.2025

Přijměte pozvánku na plakátovou výstavu NepřemoŽENY!

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.