Ekologický kurz 4KB

Ekologický kurz 4KB

 

Krásensko 2011

Dne 11.4.2011 jsme se sešli se třídou o půl osmé na nádraží, odkud jsme se měli vydat na naši týdenní výpravu za poznáním ekologie. Cesta trvala něco přes tři hodiny, ale i tak poměrně rychle utekla.

Kolem jedenácté hodiny jsme vystoupili na nádraží v Blansku, odkud jsme po necelé hodině čekání, kterou si mnozí z nás zpříjemnili nákupem nějakého toho občerstvení, odjeli autobusem do Krásenska. Nelze však nezmínit naše veliké „nadšení“ ze zjištění, že autobus nás nedoveze až do cíle, ale pouze na jakési rozcestí asi půl kilometru před Krásenskem.

Po příjezdu jsme se naobědvali, vybalili si a seznámili se s prostředím a lidmi, kteří nás celý týden provázeli. Odpoledne jsme si zahráli hru – O rychtovní klíč mám tušení, že se jmenovala a večer si ještě zaběhli orientační běh po Krásensku.

Druhý den, tedy v úterý nás čekal celodenní výlet s Malví a Petrem. Počasí nebylo nic moc, ale i tak jsme si prolézání skal a přeskakování různých bažinek a potůčků kolem Rudic užili. Dokonce jsme se dozvěděli i něco nového, a tak jsme kolem třetí hodiny celý promáčení konečně odjeli autobusem zpět na Rychtu s novými zážitky a poznatky. Po zbytek dne byl volný program, který většina z nás využila jako spací volno.

Ve středu dopoledne nás čekala další hra tentokrát pro změnu s Petrem a Michalem. Při této hře se v nás probudila taková ta dětská hravost, a tak jsme si touto hrou zpříjemnili dopoledne. Cílem hry bylo dozvědět se, co se stane, pokud by se nepřestalo s hromadnými výlovy ryb v oceánech. Následoval oběd a poté odpolední program ve formě pečení chleba. Asi nejvíce zábavná činnost celého týdne! Každý jsme si vyrobili svůj vlastní, originální výtvor, který jsme si mohli odvést domů. Po upečení chleba nás ještě čekalo povídání o tamějších chovech.  Gekončíci, chameleón, švábi a mnohá další zvířátka jsme si mohli „pohladit“.   Možná by stál za zmínku fakt, že ve středu 13.dubna sněžilo! :)

Byl čtvrtek ráno a my už zase hráli hru! Tentokráte na téma osévání polí. I přesto, že tato hra nikoho moc nezaujala, tak alespoň zkrátila dlouhé čekání na oběd. Po obědě nás čekal výlet k tamějšímu rybníčku. Byla zima, foukal vítr a my měli lovit živočichy ve vodě nebo zjišťovat složení vody! Hrůza! Takže po urputném nadávání na zdejší vítr, stěžování si na to, že nemáme teplejší oblečení a podobně jsme konečně po hodině kluky přemluvili, aby se s námi vydali zpět k chatě. Tam nám byl zadán projekt na téma rybníček, který jsme měli zpracovat na následující den. Čekal nás poslední večer, který jsme si zpříjemnili opékáním buřtů a po přemlouvání paní profesorky také různými hrami! Ani posunutá večerka nás však nezastavila a prakticky nikdo nešel spát dřív, než ve dvě hodiny ráno :)!

V pátek ráno, náš poslední den, jsme si museli ještě před snídaní sbalit, dodělat své projekty o rybníčku a celkově uklidit chatu. Následovala poslední snídaně, po které jsme se všichni odebrali nahoru do sálu, kde jsme odprezentovali své projekty a už zbývalo jen se rozloučit, poděkovat, zamávat a hurá domů!

V Blansku jsme nasedli na vlak, ve kterém většina z nás doháněla poslední noc – spala. V Kolíně jsme si přesedli na přecpaný „osobák“ a kolem druhé hodiny jsme se už vrhali do náruče našim drahým rodičům na nymburském nádraží.

 Za 4KB Erika Černá

Aktuální informace

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1942.

Narodil se 6. 9. 1922 v Nymburce a zemřel v r. 1996 v Nymburce. Byl význačným českým tělovýchovným pedagogem.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Lyžařské závody

únor 1903

Ve Vysokém nad Jizerou se konaly lyžařské závody za účasti mnoha zahraničních závodníků. 

Nejčtenější

07.10.2021

Po jedenapůlroční přestávce způsobené pandemií přivítáme v naší škole jako hosta další alumni besedy absolventku školy paní Mgr. Janu Smolíkovou z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Protože se věnuje geografii, životnímu prostředí a již vícekrát navštívila Antarktidu, bude její povídání především o tomto sedmém a zároveň nejchladnějším dílu světa.

celý článek
27.09.2021
22. září jsme byly pozvány na Paralympiádu speciální školy v Poděbradech, která se konala v rámci oslav 100 let výročí založení.
 
 
celý článek
05.10.2021

Po nucené roční covidové odmlce se na našem gymnáziu konal opět tradiční Evropský den jazyků, jehož cílem je upozornit na jazykovou rozmanitost a podpořit studium druhého cizího jazyka.

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu