Ekologický kurz 4KB

Ekologický kurz 4KB

 

Krásensko 2011

Dne 11.4.2011 jsme se sešli se třídou o půl osmé na nádraží, odkud jsme se měli vydat na naši týdenní výpravu za poznáním ekologie. Cesta trvala něco přes tři hodiny, ale i tak poměrně rychle utekla.

Kolem jedenácté hodiny jsme vystoupili na nádraží v Blansku, odkud jsme po necelé hodině čekání, kterou si mnozí z nás zpříjemnili nákupem nějakého toho občerstvení, odjeli autobusem do Krásenska. Nelze však nezmínit naše veliké „nadšení“ ze zjištění, že autobus nás nedoveze až do cíle, ale pouze na jakési rozcestí asi půl kilometru před Krásenskem.

Po příjezdu jsme se naobědvali, vybalili si a seznámili se s prostředím a lidmi, kteří nás celý týden provázeli. Odpoledne jsme si zahráli hru – O rychtovní klíč mám tušení, že se jmenovala a večer si ještě zaběhli orientační běh po Krásensku.

Druhý den, tedy v úterý nás čekal celodenní výlet s Malví a Petrem. Počasí nebylo nic moc, ale i tak jsme si prolézání skal a přeskakování různých bažinek a potůčků kolem Rudic užili. Dokonce jsme se dozvěděli i něco nového, a tak jsme kolem třetí hodiny celý promáčení konečně odjeli autobusem zpět na Rychtu s novými zážitky a poznatky. Po zbytek dne byl volný program, který většina z nás využila jako spací volno.

Ve středu dopoledne nás čekala další hra tentokrát pro změnu s Petrem a Michalem. Při této hře se v nás probudila taková ta dětská hravost, a tak jsme si touto hrou zpříjemnili dopoledne. Cílem hry bylo dozvědět se, co se stane, pokud by se nepřestalo s hromadnými výlovy ryb v oceánech. Následoval oběd a poté odpolední program ve formě pečení chleba. Asi nejvíce zábavná činnost celého týdne! Každý jsme si vyrobili svůj vlastní, originální výtvor, který jsme si mohli odvést domů. Po upečení chleba nás ještě čekalo povídání o tamějších chovech.  Gekončíci, chameleón, švábi a mnohá další zvířátka jsme si mohli „pohladit“.   Možná by stál za zmínku fakt, že ve středu 13.dubna sněžilo! :)

Byl čtvrtek ráno a my už zase hráli hru! Tentokráte na téma osévání polí. I přesto, že tato hra nikoho moc nezaujala, tak alespoň zkrátila dlouhé čekání na oběd. Po obědě nás čekal výlet k tamějšímu rybníčku. Byla zima, foukal vítr a my měli lovit živočichy ve vodě nebo zjišťovat složení vody! Hrůza! Takže po urputném nadávání na zdejší vítr, stěžování si na to, že nemáme teplejší oblečení a podobně jsme konečně po hodině kluky přemluvili, aby se s námi vydali zpět k chatě. Tam nám byl zadán projekt na téma rybníček, který jsme měli zpracovat na následující den. Čekal nás poslední večer, který jsme si zpříjemnili opékáním buřtů a po přemlouvání paní profesorky také různými hrami! Ani posunutá večerka nás však nezastavila a prakticky nikdo nešel spát dřív, než ve dvě hodiny ráno :)!

V pátek ráno, náš poslední den, jsme si museli ještě před snídaní sbalit, dodělat své projekty o rybníčku a celkově uklidit chatu. Následovala poslední snídaně, po které jsme se všichni odebrali nahoru do sálu, kde jsme odprezentovali své projekty a už zbývalo jen se rozloučit, poděkovat, zamávat a hurá domů!

V Blansku jsme nasedli na vlak, ve kterém většina z nás doháněla poslední noc – spala. V Kolíně jsme si přesedli na přecpaný „osobák“ a kolem druhé hodiny jsme se už vrhali do náruče našim drahým rodičům na nymburském nádraží.

 Za 4KB Erika Černá

Aktuální informace

01.07.2022

Každé pondělí 9 - 11 hodin

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1948.

Narodil se 21. 9. 1929. Státní reálné gymnázium v Nymburce navštěvoval v letech 1940 až 1948. Jisté literární sklony projevoval již na gymnáziu – vydal třídní časopis TERMIT.

 

 

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 17 %
Milton Berle 10 %
John Schaar 44 %
Napoleon Hill 13 %
Celkový počet hlasů: 107
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Závod motorových člunů

11. červenec 1903

Konal se první závod motorových člunů na světě na 13,6 km dlouhé trati Royal Cork Yacht Clubu od sídla klubu v Corku do Glamire v Irsku.

Nejčtenější

27.07.2022

Prázdniny jsou ve své polovině a jako vždy touto dobou vybíráme motto, které nás bude provázet celý školní rok. Výsledné motto bude opět stanoveno podle výsledků ankety, kterou vám dnes předkládáme. Na výběr jsou opět zajímavé myšlenky zajímavých osobností. Ta, která získá největší podporu, se stane mottem našeho gymnázia.

 

Hlasovat můžete v anketě, kde jsou motta uvedena pouze jménem autora.

 

Zde jsou v plném znění: 

 

  1. Cornell Woolrich

Je lepší zemřít pro něco než žít pro nic.

  1. Wayne Gretzky 

Vždycky se snažím bruslit tam, kde puk bude, ne tam, kde byl. 

  1. Milton Berle

Pokud příležitost neklepe, postav dveře. 

  1. John Schaar

Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.

  1. Napoleon Hill

Nečekejte. Ten pravý čas nikdy nepřijde.

 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu