Zemřel JUDr. Václav Král, nestor advokacie a významný absolvent školy

11. května 2021 zemřel v nedožitých 95 letech rodák z Lysé nad Labem, absolvent Reálného gymnázia v Nymburce v roce 1946, jeden z nestorů české advokacie JUDr. Václav Král. Poslední rozloučení ze zesnulým proběhne v pátek 4. června v Praze.

JUDr. Václav Král (*1926) pocházel z rodiny, která v Lysé nad Labem provozovala Hotel Král u nádraží (se sálem později všeobecně známým jako Music Club Calypsso). Od šedesátých let prakticky až do své smrti pracoval a doslova žil advokacií. Ke své střední škole měl po celý život mimořádně vřelý vztah, účastnil se oslav 100. výročí založení školy v roce 2003 i výročí 100 let školní budovy. Navštěvoval pravidelně abiturientské srazy své třídy a psal škole podklady o svých spolužácích, kteří se v různých oborech i na rozličných místech světa dokázali nejen uplatnit, ale také proslavit. S panem ředitelem Kuhnem byl v častém kontaktu, telefonicky dokonce ještě nedávno v době letošního jarního koronavirového lockdownu.

Čest jeho památce!

V online Advokátním deníku vyšel jeho nekrolog - spíše tedy rozhovor se zesnulým dr. Králem o jeho životních osudech, převzatý z nedávno vyšlé knihy Nestoři české advokacie.

Absolvoval v roce 1924.

Narodil se 16. 11. 1905. Byl středoškolským profesorem českého a německého jazyka.

Milan Hodža

4. červenec 1903

V Pešti začal vycházet Slovenský týždenník pod redakcí Milana Hodži.