Třídní výlet do Zlína

Třídní výlet do Zlína

Co by byl školní rok bez exkurzí a výletů!? A tak i třída našich studentů univerzity 3. věku vyrazila v doprovodu svých přátel společně na výlet. Jet na jednodenní výlet do více než 200 km vzdáleného města? Někdo by řekl: „Holý nesmysl!“ My jsme se na to podívali očima Tomáše Bati a v duchu jeho slov: „Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš“, jsme se pustili ve spolupráci s ústavem Památky plus do příprav a dnes můžeme říci, že se červnový výlet do Zlína stal podařeným zakončením 18. semestru studia.

Poutavé vyprávění naší průvodkyně Bc. Kateřiny Matějčkové a dokonale připravený program nám umožnily poznat město neodmyslitelně spojené právě se jménem Tomáše Bati. Návštěva Baťova institutu, resp. stálé expozice muzea „Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost“ nás seznámila nejen s historií výroby, ale hlavně s Baťovou pracovní i životní filozofií. Díky komentované prohlídce 21. budovy a vyhlídce z 16. patra zlínského mrakodrapu jsme mohli obdivovat architekturu města a žasnout nad její promyšlenosti. Pokud se chcete dozvědět o tomto unikátním konceptu budování podniku, města i člověka více, vřele doporučuji inspirativní podcasty Nadace Tomáše Bati.

A na závěr? Tomáš Baťa vštěpoval svým spolupracovníkům: „Práce Tě nikdy neobejme!“. Je to tak. …leda…bys byl učitelem studentů univerzity 3. věku. Mě totiž v pátek objala.

Aktuální informace

09.04.2026

se konají v úterý 28/4 od 17:30 hod v kmenových učebnách. Od 18:00 hod pokračují individuální konzultace s vyučujícími dle rozpisu.

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

RNDr. Václav Kašička, CSc.

RNDr. Václav Kašička, CSc. (*1952), fyzikální chemik, mezinárodně uznávaný odborník na problematiku elektromigrace a elektroforézy, vedoucí skupiny Elektromigračních metod na Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR, absolvoval nymburské gymnázium roku 1972.

Svět v roce založení školy

Uvěznění Poláků

26. duben 1903

Carské úřady uvěznily ve Varšavě 82 Poláků za účast v národní demonstraci.

Nejčtenější

20.03.2026

Ve čtvrtek 19. 3. hostilo naše gymnázium jako každý rok krajské kolo Olympiády ve francouzském jazyce. Kromě organizační stránky nám soutěž přinesla i velmi pěkné zprávy. Naši studenti zvítězili ve třech kategoriích a postupují do ústředního kola.

celý článek
19.03.2026

Ve středu 18. března se na Gymnáziu Na Zatlance konal další ročník Studentského projektového fóra. Naši školu letos v humanitní sekci reprezentovali Veronika Pilařová a Karolína Škaroupková s projektem V síti AFYN a Max Jelínek se svou prací Propagační video školy. Oba projekty byly oceněny porotou.

celý článek
29.03.2026

Poprvé, co paměť sahá, se tři studenti naší školy zapojili do soutěže Certamen Latinum (latinské olympiády). A jednomu z nich, Filipu Slabému z 8OA, se podařilo docílit vítězství ve vyšší kategorii B soutěže na celorepublikové úrovni. Stalo se tak 19. března 2026 na Staroměstské radnici v Praze. Gratulujeme k opravdu mimořádnému výkonu.

celý článek