Vladimír Kohout

Absolvoval v roce 1948.

Narodil se 12. 6. 1929 v Bobnicích u Nymburka. Poté studoval na Chemicko-technologické fakultě ČVUT a v létě 1949 odešel do emigrace.

V dalším roce odplul do Austrálie, kde pracoval nejprve jako pomocný stavební dělník, pak dělník v továrně a posléze jako zdravotník australské státní správy v Tichomoří. Po tomto desetiletém působení – australský mandát spravovat Novou Guineu totiž skončil – se vrátil na australský kontinent. Vystudoval vysokou školu uměleckého fotografování a stal se pracovníkem katedry experimentální psychologie Monashovy univerzity v Melbourne. V tomto postavení, v němž byl respektován jako vynikající odborník, setrval až do svého penzionování. Intenzivně se zajímal a stále se zajímá o život ve vlasti. Nelitoval nikdy času ani prostředků pro četné a dlouhotrvající cesty do vlasti a uchoval si znalost českého jazyka včetně literárního vyjadřování. Vzácným rysem jeho osobnosti je čestnost, otevřenost a to, čemu se kdysi říkalo lidumilství.

prof. RNDr. Libor Pátý, CSc.

prof. RNDr. Libor Pátý, CSc. (*1929), zakladatel oboru vakuové fyziky v Československu, vysokoškolský pedagog, spoluzakladatel Občanského fóra, náměstek ministra školství, od roku 2003 čestný absolvent nymburského gymnázia (v posledním ročníku byl 21. 2. 1948 vyloučen ze studia z politických důvodů)

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 22 %