Výlet třídy 2SB do Botanicusu v Ostré

09.06.2016
Výlet třídy 2SB do Botanicusu v Ostré

Dne 9. června 2016 se vydala naše třída 2SB s paní profesorkou Sedlatou, Haníkovou a paní Jungrovou na exkurzi do Botanicusu v Ostré.

Náš výlet začínal jízdou vlakem do Stratova, odkud jsme šli lesem do Ostré. V lese byl příjemný chládek a my si cestu zpříjemňovali šiškovanou. Nakonec jsme dorazili do Botanicusu a exkurze mohla začít. Vyměnili jsme své peníze za groše, kterými se v této středověké vesnici platí, a rozutekli se po areálu za poznáním řemesel. Navštívili jsme výrobnu papíru, mýdla, upletli si provaz, vyrazili pamětní groš a vyrýžovali zlato. Zajímavou činností je určitě výroba svíček. Je to úplně jednoduché. Máčíte kousek provázku v rozehřátém vosku a ten se pomalu lepí na váš provázek. Svíčku si můžete dozdobit otiskem rostliny. Nesmíme zapomenout na bludiště z tújí ukryté v nádherných zahradách. Užili jsme si zde hodně legrace. Zakončení exkurze bylo sladké. Ochutnali jsme výborné palačinky s jahodami a tvarohem a pravý jablečný mošt. A pak následovala zpáteční cesta lesem a jízda vlakem. Děkujeme paním profesorkám, že se s námi účastnily této naučné, ale i zábavné exkurze a těšíme se na další takové.

Jan Koňák 2SB

11.07.2020

Prázdninové úřední hodiny jsou každé pondělí od 8 do 11 a od 12 do 14 hodin.

17.06.2020

K 1. 7. 2020 bylo odevzdáno 60 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Celý článek
16.06.2020

K 30. 6. 2020 bylo odevzdáno 30 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Absolvoval v roce 1925.

Narodil se 25. 12. 1908 Nymburce. V letech 1925 – 1930 studoval inženýrské stavitelství na pražské technice, pak Akademii výtvarného umění.

Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 20 %
Dalajláma 17 %
Konfucius 13 %
Les Brown 32 %
Stephen Hawking 11 %
Matka Tereza 8 %

Začaly vycházet Ľudové noviny

2. leden 1903

V Martině začaly vycházet Ľudové noviny (zprvu třikrát týdně),

Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.