Přednáškový seminář pro studenty SvS

Přednáškový seminář pro studenty SvS

      Ve středu 9. prosince 2015 se žáci předmaturitního společenskovědního semináře stali na tři hodiny vysokoškolskými studenty. Jejich přednášejícím a také vedoucím semináře byl prof. et doc. JUDr. Karel Klíma, CSc., dr. hab., vedoucí katedry právních disciplín a veřejné správy Metropolitní univerzity Praha. 

      První část přednáškového semináře byla věnována tématu Spravedlivý proces, druhá probíhala jako simulované občanské a trestní soudní řízení. Matěj Ballaty a Kristián Bodnár si počínali neobyčejně schopně jako advokáti zastupující své klientky, Ester Novotná musela být na chvíli přísnou státní zástupkyní a další studenti v roli svědků se také nenudili. Žáci našeho gymnázia prokázali, že jsou argumentačně velmi zdatní, což na závěr ocenil i pan prof. Klíma.

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Jan Jelínek

Jan Jelínek (*19. 7. 1940), spisovatel, novinář, dokumentarista, režisér Československých filmových týdeníků, absolvoval na nymburském gymnáziu v roce 1957.

Svět v roce založení školy

James Joyce

2. únor 1903

Irský spisovatel James Joyce (1882-1941) opustil ve dvaceti letech své domovské město Dublin a odešel do Paříže. Jeho hlavním problémem byl nedostatek peněz.

Nejčtenější

20.07.2026

Stále lepší gymnázium pro naše studenty i učitele! 🦸

S radostí oznamujeme, že na Gymnáziu Bohumila Hrabala v Nymburce realizujeme projekt Rozvoj Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce, který je financovaný z Operačního programu Jan Amos Komenský (OP JAK) pod záštitou MŠMT. 🎓

Co to v praxi znamená a na co se můžete těšit?

celý článek