GEOKURZ 2A aneb Každý den není posvícení

GEOKURZ 2A aneb Každý den není posvícení

3. až 7. října...To bylo datum, kdy pověstná 2A obývala chatu Gymnázia...
Včetně paní profesorky Weissové a pana profesora Barančíka.

Krásně nám tu pršelo a chvíli i sněžilo...Ale když jsme odjížděli dokonce vysvitlo slunce.

Jelikož jsme zápasili s počasím,tak se moc nechodilo na výlety. Pouze cestou na chatu se zajelo k dolu u Kozákova a k Bozkovským dolomitovým jeskyním, během týdne se pak vyrazilo jen k Huťskému vodopádu a do Rokytnice pro doplnění zásob, ale i přesto to byl týden plný zážitků....


Co se týká náhradního programu na chatě: promítaly se prezentace a soutěžilo v týmech.
Ve volném čase byla velmi oblíbená "obíhačka" a rádi jsme zpívali a hráli na nástroje. Nejoblíběnější byla asi písnička Jasná zpráva. Bohužel k zábavě patřilo také učení, které souviselo s Biologií a Zeměpisem.

Ve středu, i když venku pršelo,se konal Orientační běh který měl 10 položek které se ukrývaly v okolí chaty... Všechny týmy ho úspěšně dokončily a první skončil tým ve složení Kiki Krátká, Meki Štekrtová a Štěpán Pulda...

Během kurzu měly svátek Elišky u nás konkrétně Elis Stejskalová a aby toho nebylo málo slavily se i narozeniny Míši Hankeové, holkám jsme zazpívali Hodně štěstí zdraví a k tomu dostaly veliký dort.

Konec kurzu probíhal v duchu úklidu a udělování známek za testy...

Až na pár chyb během týdne, se vše povedlo v rámci možností a tento kurz byl velmi vydařilý a většina lidí si to zde užila, ještě je třeba zmínit, že nám tady skvěle vařili a za to velmi děkujeme.


Zdeněk Urban,2A

Aktuální informace

28.09.2023

úterý 3/10 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc.

Doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc., (*18. 12. 1953), imunoložka, viroložka botanička a biochemička, bývalá dlouholetá vedoucí Laboratoře virologie Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR, absolvovala na nymburském gymnáziu v roce 1973 ještě pod svým dívčím jménem Noemi Nováková.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Americký Kongres vytvořil department

Americký Kongres rozhodl vytvořit department (ministerstvo) obchodu a práce, aby tak napomohl stabilizaci amerického hospodářství. 

Nejčtenější

05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.