Celostátní kolo Ars Poetica - Puškinův památník

Celostátní kolo Ars Poetica - Puškinův památník

6. 6. 2016 (mimochodem v den narození Alexandra Sergejeviče Puškina) se konalo celostátní kolo již 50. ročníku recitační soutěže Ars Poetica - Puškinův památník.

Stejně jako krajské kolo se přehlídka odehrála v Ruském centru vědy a kultury. Kromě jiných nás přivítal i sám velvyslanec Ruské federace Alexandr Zmejevskij, poslanec Stanislav Berkovec a senátor Jaroslav Doubrava.

Poté už následovala samotná přehlídka rozdělená na část kolektivních a hudebních vystoupení a část sólové recitace, které se účastnila i Světlana Gareeva ze sexty A. Světlana opět výborně předvedla v neobvyklé verzi dopis Taťjány Oněginovi, který se setkal s příznivým ohlasem publika.

Jelikož je celostátní kolo již nesoutěžní, oceněni byli všichni účinkující. Jako jedna z mála si však Světlana odnesla kromě věcných cen i mimořádné ocenění nejen od poroty, ale i od Asociace rusistů.

Jubilejní ročník této soutěže tedy máme za sebou s velkým úspěchem a doufám, že i v příštím roce bude mít naše škola zastoupení též, možná že i početnější.

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek
02.03.2021

Upozorňujeme zákonné zástupce uchazečů do 1.ročníku ve školním roce 2021-22, že v pondělí 1.3.  skončilo období, kdy bylo možné podat přihlášku ke studiu.

Celý článek

Významní absolventi

Bedřich Feuerstein

absolvoval v roce 

15. 1. 1892 Dobrovice – 10. 5. 1936 Praha

Architekt, scénický výtvarník, malíř a esejista světového rozhledu a mimořádných uměleckých kvalit. Výrazná osobnost české moderní avantgardní architektury a scénografie.

Svět v roce založení školy

Návštěva Leopolda II. ve Vídni

17. říjen 1903

Belgický král Leopold II. navštívil císaře Františka Josefa I.

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
16.02.2021

Podívejte se na video, které o škole natočili!

V "normální době" vždy na Dnech otevřených dveří provází naši studenti návštěvníky a uchazečům o studium a jejich rodičům podávají zasvěcené informace, co a jak na škole funguje, čím je škola zajímavá a jak splnila jejich očekávání. To bohužel není dnes možné a tak se Studentský parlament obrací na zájemce o studium touto cestou.

celý článek
24.02.2021

Ve středu 24.2. proběhlo školní kolo konverzační soutěže ve FRJ. Z pochopitelných důvodů bylo letos online. Ale i přes tuto skutečnost se soutěž vydařila a máme postupující do krajského kola.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!