Hurá za debatou do Poslanecké sněmovny

Hurá za debatou do Poslanecké sněmovny

Debatní klub se v sobotu 27. dubna ve složení ze Sofie Fukalové (7MA), Tadeáše Brablce (8OB) a trenéra Matěje Pillera vydal do Gymnázia Nad Alejí v pražském Břevnově, kde se zúčastnil Otevřeného turnaje při finále debatní ligy, který trval až do nedělního odpoledne. Z důvodu nepřítomnosti Luisy Anny Hofmanové (7MA) náš tým protentokrát doplnila debatérka ze spřáteleného debatního klubu Nového PORGu.

Otevřený turnaj je výjimečný tím, že je kratší a pouze pro opravdové debatní fajnšmekry, neboť se zde nesoutěží o postup do finále. Celkem jsme debatovali na tři teze, a to dvakrát na jedinou připravenou tezi Měli bychom legalizovat všechny drogy. Zbylé dvě nepřipravené teze měly znění Měly by se přestat dávat řečnické body v debatě a Je lepší žít v chudém, ale demokratickém státě než v bohaté diktatuře

Skončili jsme s jednou remízou, kdy jsme sice dobře obhajovali, proč bychom měli legalizovat drogy, ale Mendelovo gymnázium odvedlo podobně dobrou práci ve vyvracení našich argumentů, a tak se panel o dvou rozhodčích nedokázal dohodnout. Dle slov zkušenějších debatérů se jedná o poměrně vzácnou situaci. Výhru máme jedinou - dokázali jsme obhájit zrušení řečnických bodů v debatě proti smíšenému týmu ze škol v Ostravě, Plzni a Hradci Králové. Zbylé dvě debaty proti týmům z Mendelova gymnázia a z Gymnázia J. K. Tyla jsme na plné čáře prohráli. 

Nedělním odpolednem pro nás debata stále neskončila - následující den jsme se již jako celý Debatní klub Nymburk jeli podívat do Poslanecké sněmovny na finálové debaty. Vítězem české Debatní ligy se nakonec stal tým ze Šlapanic, anglické Debate League pražské Mensa gymnázium. 

,,Turnaj jsem si i přes značný neúspěch užil, možná proto, že se jednalo o můj pravděpodobně poslední v roli debatéra. Díky absenci Luisy jsem si mohl zkusit i řeči, co běžně nedebatuji, a dále tak zlepšovat své rétorické dovednosti. Pěkným vrcholem bylo poté sledování finále Debatní ligy a Debatě League v Poslanecké sněmovně,” říká Tadeáš. 

Nyní nymburským debatérům nezbývá nic jiného než začít s přípravou na příští debatní sezónu, aby se nám vedlo stejně dobře jako letošním vítězům. 

 

Zobrazeno: 1452x

Aktuální informace

09.12.2024

Zájemce o studium a jejich rodiče zveme na prohlídku školy ve čtvrtek 9/1 od 14.00 do 16.00 hodin. Součástí programu jsou informační schůzky s vedením školy v 14:15, 14:45, 15:15 hod.

26.10.2024

Rada školy dne 25. 10. schválila výroční zprávu o činnosti školy za rok 2023 - 2024.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1951.

Narodil se 7. 9. 1932 v Praze. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

Anketa

 
Motto školního roku 2024-25
1. Charlie Chaplin 41 %
2. John Lennon 18 %
3. Eleanor Roosevelt 13 %
4. Stephen Covey 8 %
5. Herman Melville 20 %
Celkový počet hlasů: 212
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Pomník Husa

5. červenec 1903

V Praze na Staroměstském náměstí byl položen základní kámen k pomníku M. Jana Husa.

Nejčtenější

22.11.2024

S radostí vám oznamujeme vznik Spolku absolventů Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce. Skupina bývalých studentů školy se po mnoha nápadech, diskuzích a setkání rozhodla oficiálně založit absolventský spolek. Spolek si klade za cíl propojit všechny, kdo jsou součástí historie naší školy - absolventy, bývalé i současné pedagogy, a také přátele gymnázia. Spolek absolventů Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce bude sloužit jako prostor, kde se bývalí studenti mohou znovu setkávat, společně zavzpomínat na školní léta, udržovat kontakt se školou a zároveň podpořit současné studenty gymnázia. Je to příležitost stát se součástí něčeho nového, inspirativního a pokračovat v budování vazeb, které přetrvají generace.

celý článek
26.11.2024

V pondělí jsme před šestou hodinou ráno vyrazili na téměř pěti hodinovou cestu od budovy školy směr Berlín. Ještě před polednem jsme si již prohlíželi East Side Gallery a její dnes už legendární graffiti. Odtamtud jsme spěchali na rezervovanou prohlídku budovy Říšského sněmu s vyhlídkou na celý Berlín. 

celý článek
22.11.2024

Kdo z vás si pamatuje klasické třídní knihy, zůstane zcela jistě dojat, potěšen i pobaven příběhem té, kterou měla třída oktáva A ve školním roce 1946-47. Psal se rok 1947 a 30. května, tedy téměř na konci školního roku, mizí třídní kniha. Jaké pozdvižení a nepříjemnosti nejen pro žáky (ale zejména pro třídního profesa Bohuslava Sýkoru na tehdy Státním reálném gymnáziu v Nymburce) nastaly, si dnes jen můžeme s notnou dávkou škodolibosti a pobavení představovat. 

 

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.