I. turnaj XVI. Debatní ligy, Polička

I. turnaj XVI. Debatní ligy, Polička

O víkendu 22.10. – 24.10.2010 se v malebném městě Poličce uskutečnil první turnaj letošního ročníku Debatní ligy v českém i anglickém jazyce. Gymnázium Nymburk reprezentoval tým TOGO studentů septimy B (D. Gromada, G. Horynová a J. Sladký) spolu se smíšeným týmem Per Elequens (Martina Dolečková - 6XB, Martin Jecha - 7MB, které doplnila Judita Zelbová z Gymnázia Elišky Krásnohorské v Praze).

Turnaji předcházelo páteční oficiální zahájení debatního ročníku, seznámení s novinkami v pravidlech a prezentace projektu  „Debatování napříč osnovami“, který Asociace debatních klubů o.s. zahajuje tento podzim.


Samotný turnaj proběhl v pěti debatních kolech na teze „Zavedení školného na českých VŠ je krok špatným směrem“, „Váha volebního hlasu občana by měla být závislá na výši jím odvedených daní“ a jedné nepřipravené debaty, kde se v neděli dopoledne dokonce střetli oba nymburské týmy nad tezí „Rodiče by měli mít právo odmítnout způsob léčby svých dětí z náboženských důvodů“. Velmi příjemně překvapil zejména tým debatních noviců Per Elequens, kteří na svém prvním turnaji, po měsíci seznamování se s debatou dokázali zvítězit ve třech kláních, nad jejich síly byl jen tým GEKOM z Prahy a jejich zkušenější nymburští kamarádi z týmu TOGO. Tým TOGO zvítězil ve čtyřech z pěti debat, kdy jen těsně ztratil výhru ve čtvrtém kole s debatéry z Přerova.


V celkovém pořadí skončil tým Per Elequens na slušném šestém místě z 20 zúčastněných týmů a tým TOGO skončil jen těsně druhý za svými přemožiteli. Navíc, Dan Gromada byl hodnocen jako třetí nejlepší řečník turnaje a jeho spoludebatérka Gabriela Horynová dokonce celé individuální hodnocení turnaje ovládla! Podrobné výsledky najdete na stránkách: http://debatovani.cz/greybox/?page=souteze


Výsledek prvního turnaje je velice potěšující, zejména pro začínající nymburské debatéry. Během podzimu nás čeká ještě jeden turnaj DL, a to na konci listopadu v Zábřehu na Moravě. Pokud byste měl kdokoliv zájem se s debatou seznámit, či si jen zadebatovat a naučit se něco nového, neváhejte a oslovte buď členy Debatního klubu či prostě přijďte a zúčastněte se schůzky klubu, která se koná každé úterý od 14:10 v budově Gymnázia, nejčastěji učebna č. 74.

Aktuální informace

02.12.2022

Jaroslav Kmenta, absolvent nymburského gymnázia (1987) a čestný občan města Nymburk, představí v úterý 13. 12. 2022 v 17.30 hodin v Kině Sokol svou knihu Ruská mafie. Vstupné 100 Kč

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

20.09.2022

Gymnázium Bohumila Hrabala je určenou školou ve smyslu vyhlášky MŠMT č.13/2005 Sb. k poskytování jazykové přípravy žákům - cizincům.

seznam pověřených škol

Celý článek

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1950.

Narodil se 7. 3. 1931 v Nymburce. Je jedním z nejslavnějších hráčů české basketbalové historie.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Hayova-Varillova smlouva

18. listopad 1903

Spojené státy a Panama uzavřely Hayovu-Varillovu smlouvu, který zaručila USA všechna práva ke stavbě, provozu a ochraně průplavu.

Nejčtenější

27.11.2022
Dobrý den všem, 
 
stejně jako v minulých letech organizujeme i letos prodej vánočního cukroví. Zisk opět darujeme na dobrý skutek. Tentokrát to bude Zdenička, kamarádka jedné naší studentky, které věnujeme peníze nejen z prodeje vánočního cukroví, ale také veškerý výdělek z Vánoční akademie, která se bude konat 8. prosince. 
celý článek
09.11.2022

Pišqworky se po třech letech opět vrátily k prezenční formě turnajů. Oblastní kolo pro nymbursko a mladoboleslavsko pořádalo Gymnázium Dr. Pekaře v Mladé Boleslavi. Naše gymnázium reprezentovaly tři týmy Papagáj z 5QA, P******i 2 z 6XB a James Bond na vozíku z 6XA.

 

celý článek
16.11.2022

Ve středu 16.11. se kromě veleúspěšných basketbalistů na Mistrovství republiky prosadili naši studenti i v dalším sportu, tentokráte ve futsalu. Los úvodního kola divize B (Středočeský kraj) nás poslal na turnaj do Babic na tamní soukromou školu OPEN Gate. Kromě pořadatele našimi soupeři byly Gymnázium Říčany a SOŠ a SOU Čelákovice. Hrálo se systémem každý s každým a mezi posledních 16 týmů divize postupovaly nejlepší dva.

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.