Tři futsalové výhry a postup do druhého kola

Tři futsalové výhry a postup do druhého kola

V pátek 5.11. se pro naši školu rozeběhl nový ročník SFL (Středoškolská futsalová liga), který byl v loňském roce z covidových důvodů zrušen. Po poměrně dlouhé pauze jsme si tak mohli zahrát futsal a změřit síly s konkurenčními školami. Los nás poslal do poděbradské skupiny, kde jsme narazili na HŠ Poděbrady, Ekogymnázium Poděbrady a Gymnázium Jiřího z Poděbrad. Ve čtyřčlenné skupině se hrálo systémem každý s každým, první a druhý tým postupoval do 2. kola.

Naše družstvo se jako první utkalo s Ekogymnáziem, které platilo za outsidera skupiny. Výsledek 8:0 a jasné vítězství to jen potvrzuje. Do hry zasáhlo všech 13 hráčů do pole, luxus tří čtveřit a ještě jednoho hráče navíc jsme už dlouho neměli. Všechny čtveřice se gólově prosadily. Druhé utkání jsme změřili síly s HŠ Poděbrady. Poměrně brzy jsme šli do vedení, následně jsme však zahodili penaltu a ještě inkasovali. Utkání jsme ale dokázali poměrně bez problémů ovládnout a výsledek 6:2 tomu jasně napovídá. Rozhodující duel byl tedy až ten poslední. Poděbradské gymnázium zvítězilo ve dvou předešlých duelech 15:0 a 9:0. Zápas jsme začali dobře a dostali se do vedení. Následně však soupeř srovnal na 1:1 a my navíc neproměnili několik šancí. V rozhodujícíh momentech nás zejména v tomto duelu podržel brankář Petr Vild, který byl téměř neprůstřelný. Druhá půle byla však již v naší režii. Výsledek 4:1 znamenal postup z prvního místa ve skupině.

Všichni hráči zaslouží velkou pochvalu za nasazení a přístup, bojovné výkony okořeněné góly předvedly všechny tři lajny. Tahounem a nejlepším střelcem týmu se stal Michal Neuberg, vynikající byl již zmíněný brankář Vild, ale i mladší hráči Šubrta či Zenkl zahráli výborně. 

 

Tabulka

1. Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce         3      3   0    0       18:3       9 bodů

2. Gymnázium Jiřího z Poděbrad                            3      2   0    1        25:4       6

3. HŠ Poděbrady                                                  3       1   0    2       5:16        3

4. Eko Gymnázium Poděbrady                                3       0    0    3      1:26        0

 

Tým GBHN: 

Vild - Neuberg, Vojtěch Šubrta, Vlček, Košátko, Haluška, Michal Šubrta, Lojka, Zenkl, Černý, Balaš, Němec, Mašek, Roskovec

Aktuální informace

19.01.2022

Oznamujeme nový termín besedy se soudcem prof. Zdeňkem Kühnem, významným absolventem naší školy. Akce se překládá na 24. únor 2022. Děkujeme za pochopení.

19.11.2021

Zveřejňujeme souhrnné výsledky voleb do Školské rady GBHNB.

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

ing. arch. Alena Mocová, Ph.D.

Ing. arch. Alena Mocová, Ph.D. (*1980), autorizovaná architektka a urbanistka, proslavená vítězným projektem na monumentální baziliku v africkém Gabonu, maturovala na naší škole v roce 1999.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Julius Fučík

23. únor 1903

Narodil se Julius Fučík (…8. 9. 1943 popraven), český novinář.

Nejčtenější

08.01.2022

Pro lyžaře neexistuje větší pohroma, než vytrvalý déšť! To si v praxi ověřili studenti na prvním lyžařském kurzu v Rokytnici nad Jizerou.  Nic ale není tak hrozné a ještě že na světě existují zázraky!

V neděli 2. ledna 2022 vyrazila skupina studentů 7MB a 4.A na hory. Byť byla sněhová situace během Vánoc příznivá, vytrvalý déšť okolo Silvestra, hodně podmínky pro lyžování pozměnil. 

celý článek
03.01.2022

V průběhu prosince proběhla soutěž v konverzaci v anglickém jazyce. Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích, všichni zájemci o soutěž nejprve napsali poslechový test, na základě jehož výsledků se ti nejlepší utkali v ústní části. Vítěz každé kategorie bude reprezentovat školu v okresním kole v Poděbradech. Letošní ročník přinesl zajímavé výsledky

celý článek
19.01.2022
Přídavných jmen bych k tomuto kurzu dokázal vymyslet opravdu hodně. Poslední, nezapomenutelný, pohodový a tak dále.
Závěrečný kurz zní opravdu děsivě, ale zvládnout se to dá. Poslední výšlap do toho úmorného kopce, aby se člověk najedl. Poslední vytírání, leštění, luxování a umývaní společných prostorů. To vše na člověka v rámci nostalgie dopadne. Musím ale podotknout, že jsme se s tím poprali opravdu náramně.
celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu