Okresní kolo plavecko - běžeckého poháru

Dne 16. května proběhlo v Nymburce okresní kolo v Plavecko – běžeckém poháru. Naši školu reprezentovalo celkem 8 studentů nižšího gymnázia. Soutěž
probíhala nejdříve v bazénu, kde závodníci odplavali závod na 100m a potom startovali Gundersenovou metodou do běžeckého závodu dlouhého 1km.

V kategorii C závodil Matyáš Vejtruba a Tomáš Kratochvíl, v kategorii D Vojtěch Pergel, Jakub Vejtruba a Dominik Najman. V plavecké části předvedli kluci pěkné výkony (Pergel 3. místo, Jakub i Vojta Vejtrubové 2. místo). V běžecké části bohužel medailová místa neudrželi.  Vojtovi Pergelovi unikl postup do krajského kola o pár sekund. Běžecká část tak pomohla k lepšímu pořadí jen Dominiku Najmanovi, který se posunul na 8. místo.

Také 3 děvčata reprezentovala naši školu. V kategorii G závodila Zuzana Berná a v kategorii H nastoupili Johana Peková a Justýna Andrlová. Nakonec největším úspěchem bylo celkové 2. místo (po 1. místě v plavání) Johany Pekové. Justýna Andrlová si udržela v běhu své 5. místo z plavání. Přejeme tak zdraví a sportovní formu Johaně Pekové na krajském kole této soutěže, všem ostatním děkuji za reprezentaci školy.

Za PK TEV Eva Svěcená

Celkové  výsledky jsou na:

29.06.2018

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Zápis z úvodní schůzky rodičů 6/6/2018 najdete zde.

Absolvoval v roce 1942.

Narodil se 6. 9. 1922 v Nymburce a zemřel v r. 1996 v Nymburce. Byl význačným českým tělovýchovným pedagogem.

Motto školního roku 2018 - 2019
Jack Canfield 9 %
Og Mandino 25 %
Jacob K. Javits 4 %
Thomas Carlyle 12 %
J. W. Goethe 42 %
Blaise Pascal 9 %

Volební právo v Austrálii

17. prosinec 1903

Parlamentních voleb v Austrálii se poprvé účastnily i ženy.

12.08.2018

Nezadržitelně se blíží začátek nového školního roku. Jako každý rok, tak i letos, hledáme během letních prázdnin motto pro další školní rok. Pomožte nám s výběrem toho nejlepšího, které nás bude v celém dalším školním roce provázet a motivovat! Pro motto, které vás nejvíce oslovilo, hlasujte v naší anketě!

Anketa bude uzavřena 31. 8. 2018

• Jack Canfield: „Velké myšlenky přitahují velké výsledky. Průměrné myšlenky přitahují průměrné výsledky.“
  • Og Mandino: „Vždycky udělej maximum. Co zasadíš nyní, sklidíš později.“
  • Jacob K. Javits: "Přáním být někde jinde ani čekáním na lepší podmínky nic nezískáš. Rozhlédni se tam, kde právě jsi, a udělej to, co se s tím dělat dá."
  • Thomas Carlyle: "Ne to, co mám, ale to, co vím, je mým bohatstvím."
  • J. W. Goethe: "Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat."
  • Blaise Pascal: "Všechno štěstí v životě závisí na odvaze a práci."

Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.