Juniorský maraton – finále Praha 5.5.2019

05.05.2019

Pro běžecké nadšence, je každoročně první květnová neděle velkým svátkem! Jedná se totiž o termín prestižního, mezinárodního Volkswagen Maratonu v Praze.

V letošním roce vystartovalo na nejdelší běžeckou trať přes 10 000 sportovců z celého světa. Součástí této velkolepé sportovní události je i finále „Juniorského maratonu“ - štafet středních škol, na stejnou distanci.

Družstvo složené z 10 členů překonává maratonskou trať (42,125 km). Každý student zaběhne cca 4,2 km a celé družstvo se snaží dorazit do cíle dříve než soupeři.

Ze semifinálových kol postoupilo i družstvo naší školy a dnes bojovalo v tomto složení (dle úseků):

Matěj Novák, Václav Jisl, Anežka Karamonová, Filip Brzák, Anežka Procházková, Rosťa Jirák, Martin Holoubek, Bára Konšelová, Petr Strolený a ve finiši Kuba Růžička.

I přes bojovnou náladu a spoustu odběhaných tréninků, to na vysněnou „bednu“ nevyšlo. Ale byť se jednalo o závod, vítězem byl dnes každý, kdo zdárně a ve zdraví, proběhl cílem!

Z celkového počtu 34 družstev se naše štafeta, umístila na slušném 17. místě s výsledným časem 2:44,40!

Gratulujeme!

Chladné počasí, brzké vstávání, ani to nás dnes neodradilo od úsměvů a dobré nálady.

Jako bonus pro vedoucí týmů, byla též možnost, sledovat celý průběh závodu a dát tak průběh vzpomínkám, na jejich první velký maraton…

Dnes opravdu platilo heslo Pierra de Coubertina: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!“